fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TV Markíza má nového majiteľa: Je ním najbohatší Čech!

Máte tip? napíšte nám mailom

Televízne stanice Markíza a Nova zmenia majiteľa. Kúpil ich český miliardár Petr Kellner. 

TV Markíza patrí spoločnosti CME. CME pôsobí v oblasti médií a zábavného priemyslu. Patrí k popredným spoločnostiam v tomto odbore a vysiela v piatich krajinách strednej a východnej Európy s celkovou populáciou približne 45 miliónov ľudí. CME vysiela prostredníctvom 30 televíznych staníc v Bulharsku , Českej republike, Rumunsku, na Slovensku (TV Markíza, Markíza International, Doma a Dajto) a Slovinsku. Práve túto spoločnosť sa Petr Kellner prostredníctvom svojej firmy PPF rozhodol kúpiť.

Zmeny neplánuje

 “Nákupom spoločnosti CME, respektíve jej mediálnych aktivít v piatich európskych krajinách, sledujeme predovšetkým cieľ doplniť náš telekomunikačný biznis v strednej a východnej Európe. Chceme využiť synergie medzi tvorbou mediálneho obsahu a jeho distribúciou. Naším motívom je teda predovšetkým rozvíjanie telekomunikačného a mediálneho biznisu. CME je dobre fungujúca spoločnosť a po jej prevzatí neplánujeme žiadne unáhlené zásahy do jej fungovania, “  uviedol Petr Kellner, majoritný akcionár PPF.

Nový majiteľ, pod ktorého bude spadať aj slovenská stanica TV Markíza, na Slovensku už niekoľkokrát investoval. Petr Keller cez svoje spoločnosti ovláda na Slovensku napríklad operátora O2 a vlastní 40% z internetového obchodu Mall. Majetok českého miliardára dosahuje výšku 15,1 miliárd USD a v aktuálnom rebríčku najbohatších Čechov a Slovákov je na prvom mieste.

Prečítajte si tiež:
Facebook prináša farebné komentáre. Ďalšia otravná vec?
Zdroj: neovlivni.cz

Spoločnosť CME pôsobí v piatich európskych krajinách a je jednou z popredných mediálnych a zábavných spoločností strednej a východnej Európy. Vysiela na 30 televíznych kanáloch, a to ako v rámci voľne dostupných, tak platených kanálov, a oslovuje 45 miliónov divákov. Trend spájania tvorby mediálneho obsahu a zábavy s jeho distribúciou prostredníctvom telekomunikačných sietí je už niekoľko rokov patrný ako v Európe, tak v USA.

Ako poradcovia PPF pre štruktúrované financovanie tejto akvizície pôsobia BNP Paribas a Société Générale. Financovanie transakcie vo výške 1,150 miliardy eur bolo upísaných bankami BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, Credit Suisse, HSBC, Société Générale a UniCredit. Skupina PPF investuje do radu odvetví od finančných služieb cez telekomunikácie, biotechnológie, nehnuteľností až po strojárstvo. PPF pôsobí v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Skupina vlastní aktíva vo výške viac ako 45 miliárd eur.

Zdroj: ppf.eu

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií