fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Marks predstavil klip k skladbe Ľalia a prezradil, kedy vyjde album Kontrast!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zlato je nad soľou a vášeň nad láskou…

Nová skladba z Marksovej dielne je po viacerých stránkach výnimočná. Doteraz boli všetky skladby zamerané na negatívne vlastnosti človeka. Na plytké hodnoty a priority. Ľalia má podtému “vôľa” a tu nastáva zmena. V tomto klipe už človek nechce byť taký, akým bol v predošlých klipoch. Začína si uvedomovať, kam smeruje a vie, že jeho život potrebuje zmenu, kontrast. Vníma svoje kroky a konanie a vie, čo od života chce a čo tu po sebe zanechá.

Marko vysvetlil aj to, čo je hlavnou myšlienkou klipu: “99% skladby sa odohráva v čiernobielom efekte. Možno sa niekto pýta, aké to má opodstatnenie. Na konci piateho klipu som sa zamyslene pozeral do zrkadla. Začal som si uvedomovať svoje konanie a biela maska (negatívny znak) mi začala padať dole z tváre. Tento klip je v podstate sen, myšlienka, ktorá mi v tom momente prechádzala hlavou. Na samom konci klipu, keď moja čierna silueta vystúpila z tmy a stratila sa v svetle – maska dopadá v realite na zem a ja odchádzam.”

Marks -Ľalia

O zvuk sa aj pri Ľalii postaral Niro (TNT), klip mal pod palcom Robo Bošeľa (Môlča Records). Hudbu  zastrešil Fash Flaga (TNT) a tancom klip oživila krásna Kristína Plachotňuk, ktorá je Marksova ex-priateľka. Už len to je skvelým kontrastom, pretože napriek tomu, že už nie sú spolu, vzájomne si pomáhajú a podporujú sa.

Prečítajte si tiež:
Eusebio a Peter Pann v skvelej novinke! Slováci robia svetové latino

“Čo sa týka skladby samotnej, je cítiť, že je iná. Nie je to klasický rap. Sám by som to asi nevedel pomenovať, no v podstate mi to je úplne jedno. Nikdy som sa nechcel škatuľkovať a nikdy som ja sám seba neoznačil za rapera, aj keď k tomu má moja tvorba asi najbližšie. Robím presne to, čo celý život počúvam, teda HUDBU. Baví ma experimentovať a ukazovať tak moju komplexnosť a jej krásu. Celistvosť jej naopak dáva textová stránka, na ktorej si zakladám rozhodne najviac. Chcem do hudby dávať veľký kus seba, podporiť ľudí, byť dobrým vzorom pre mladých, spraviť svoje okolie lepším, jednoducho niečim prispieť. Vždy som si viac zakladal na tom, aby som v očiach ľudí bol stále viac ČLOVEK ako HUDOBNÍK. Chcem tie oči otvárať, nie naopak – zatvárať, čo dnes veľa umelcov bez výčitiek svedomia robí,” dodáva k svojej tvorbe Marks.

MARKO

Marksovi fanúšikovia sa konečne dočkajú aj dlho spomínaného albumu Kontrast, ktorý vyjde už koncom augusta. Vo vydávaní klipov bude Marko postupovať rovnako ako doteraz a to každý tretí pondelok až do 30.1. 2017.

Prečítajte si tiež:
Aj v lete pokračuje unikátne saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators vo svojom koncertnom turné po Slovensku

Lalia

Zdroj: MARKS,  youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií