fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zregenerujte si pleť! Aký typ masky na tvár potrebujete?

Máte tip? napíšte nám mailom

Maska na tvár je obľúbený výrobok na starostlivosť o tvár. Pomôže vyriešiť akýkoľvek problém s pleťou bez ohľadu na to, aký máte s pleťou problém. O užitočných vlastnostiach masiek na tvár, aké sú a kedy začať ich používať sa dozviete tu a teraz. 

Čo sú to masky na tvár?

Masky na tvár sú dodatočnou intenzívnou starostlivosťou o pleť. Intenzívnou definujeme masku, ktorá obsahuje komplex aktívnych zložiek vo vysokej koncentrácií, tak preto sa zameriavajú na problém a pomáhajú ho účinne a rýchlo odstrániť.

Samozrejme, aj pri častom používaní maska nemôže vyriešiť vážne estetické problémy (pigmentáciu, akné). Maska potrebuje každodenných pomocníkov ako napríklad krémy, séra, peelingy a iné.

Zdroj: pexels.com

Aké sú masky na tvár?

Poznáme typov niekoľko masiek na tvár pre každý typ pleti, vek a stav pokožky, na boj s rôznymi kožnými ochoreniami.

Krémové masky sú vhodné pre suchú, citlivú, tenkú pleť a najlepšie je ich aplikovať v chladnejšom období. Obsahujú zmäkčovadlá, oleje a zvlhčovače, preto udržiavajú rovnováhu lipidov v pleti a zanechávajú príjemný pocit jemnej, chránenej pokožky.

Prečítajte si tiež:
Módna novinka alebo zvrátenosť?! Na internete sa objavil nový trend, akým si môžete skrášliť svoje nechty

Ak je vaša pleť mastná, problematická s vyrážkami a upchatými pórmi, vyhľadajte gélové masky. Obzvlášť príjemné použitie gélových masiek je v lete, ale pred použitím ich dajte na chvíľu do chladničky.

Kolagénové masky sú dobré pre mastnú a dehydratovanú pleť.

Alginátové masky sú vhodné pre akýkoľvek typ pleti, ale najmä pre dehydratovanú a starnúcu pokožku, ktorá stratila svoju elasticitu.

Látkové masky sú nasýtené aktívnymi zložkami a sú obzvlášť efektívne, keď sa potrebujete rýchlo prebrať.

Kedy je potrebná maska?

Neočakávané stretnutie, pracovná večera, dlhý vylet, párty po pracovnom dni – vo všetkých týchto situáciách vám pomôže express maska, ktorá rýchlo osvieži pleť a vráti jej lesk. 

Máte problém s akné, mastnou alebo suchou pleťou, vráskami, pigmentáciou, dehydratáciou? Kvalitná maska pomôže vyriešiť problém jednou aplikáciou a pri správnom postupe ho dokáže aj úplne odstrániť.

Niekedy si chceme len oddýchnuť, zrelaxovať a tešiť sa zo života. Ľahnúť si do voňavého kúpeľa pri sviečkach, zapnúť si peknú hudbu a relaxovať s maskou na tvári. Čo by mohlo byť lepšie po dlhom a únavnom pracovnom dni?

Prečítajte si tiež:
POZOR! Dopúšťate sa týchto kozmetických chýb a veríte, že robíte dobre? Ihneď s TÝM prestaňte! Môžete si spôsobiť nenávratné škody a problémy
Zdroj: pexels.com

Kedy ju začať používať?

Ak si myslíte, že je na to ešte skoro, odložte pochybnosti. Masky môžete používať v každom veku bez obmedzenia. Nemusíte čakať na akné, prvé vrásky alebo akékoľvek vážne kožné problémy, aby ste sa o seba začali starať. Aj mladá a zdravá pleť potrebuje pravidelné čistenie, hydratáciu a energiu antioxidantov.

pexels.com

Prirodzená krása alebo neodolateľný make-up? Nový trend na Instagrame hľadá odpoveď, čo je na ženách príťažlivejšie

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií