fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mastná pokuta: Chlapík hodil do motora lietadla mince pre šťastie

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozhodol sa, že do motora lietadla hodí mince pre šťastie, aby svoj prvý let v živote úspešne zvládol. Tento krok však mladého muža vyšiel na poriadne vysokú pokutu.

Mince pre šťastie a prvý let v živote

Veľmi kuriózny prípad sa odohral ešte vo februári minulého roka. Mladý muž z Číny Lu Čchao sa rozhodol vhodiť mince pre šťastie do motora lietadla. Letel prvý raz a trochu sa toho obával. Jeho poverčivosť ho však vyšla poriadne draho. Incident sa odohral na letisku An-čching Tchien-ču-šan na východe Číny. Vnútroštátny let bol zrušený potom, ako pracovníci letiska našli v blízkosti motora lietadla dve mince. Lu Čchao sa nakoniec priznal k tomu, že ich tam hodil preto, aby bol let v poriadku. Toto rozhodnutie ho vyjde na 15 400 eur. Presne taká je výška pokuty, ktorú musí zaplatiť nízkonákladovým aerolinkám Lucky Air za zrušený vnútroštátny let.

Mince pre šťastie mu priniesli pokutu! Na svoj prvý let nikdy nezabudne
airlines-inform.com

Obhajoval sa tým, že ho nevarovali

Mince pre šťastie mu narobili veľa problémov. Kvôli svojmu neuváženému činu sa musel v júli postaviť pred súd, kde sa bránil veľmi svojským spôsobom. Povedal, že letecká spoločnosť nevarovala pasažierov, aby nehádzali mince do lietadla, a preto si myslel, že to urobiť môže. Jeho vyjadrenie však príliš úspešné nebolo a dostal dosť vysokú pokutu. Niesol následky za hlúposť, ktorú si bude určite pamätať do konca svojho života.

Prečítajte si tiež:
Rasistická rozprávka poburuje ľudí: Prečo sa z princeznej stala škaredá černoška?

Poverčivých pasažierov je viacero

Môže to znieť až neuveriteľne, ale nie je to jediný podobný prípad poverčivého pasažiera. Niečo podobné sa stalo aj v roku 2017. Vtedy si 80-ročná Číňanka na letisku v Šanghaji hodila mince pre šťastie tiež a modlila sa pri tom za ich bezpečný let. Našťastie si to pracovníci letiska stihli všimnúť dostatočne skoro a vyhli sa tak ďalšiemu nebezpečenstvu. Poverčivý Lu Čchao chcel využiť zlacnené letenky, no nakoniec do svojho cieľa nielenže nedoletel, ale pripravil sa aj o dosť peňazí. Kvôli svojmu nerozvážnemu konaniu si posedel aj vo vyšetrovacej cele a 162 pasažierov kvôli nemu odletelo až na ďalší deň. Nie je preto prekvapivé, že aerolínie od neho požadovali odškodné. Mince pre šťastie mu tak veľa šťastia nepriniesli.

Prečítajte si tiež:

VIDEO: Dva obrovské tulene si požičali loď a užívali si to

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  ta3.com webnoviny.sk  sme.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií