fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mat alebo lesk? To je, o čo tu ide

Máte tip? napíšte nám mailom

Večný súboj dvoch titánov. Matný alebo lesklý nábytok? Ktorý sa viac hodí do kúpeľne a ktorý do kuchyne? Pravda je, že trendy posledných rokov hovoria skôr v prospech matného povrchu. Každá minca má dve strany, a teda aj každý variant má nesporné výhody a nevýhody. Vo finále záleží len na vás, čo sa vám páči a je pre vás dôležité.

Luxusný lesk

Väčšina ľudí nám dá za pravdu, keď povieme, že lesk pôsobí luxusným dojmom. Lesklý nábytok je výrazným prvkom každého priestoru a oslní vás na prvý pohľad. Malé miestnosti vďaka schopnosti čiastočne odrážať svetlo presvetlí, a tým aj opticky zväčší. Preto sa skvele hodí do menších a tmavších kúpeľní. Ak takú doma máte, vyberajte kúpeľňový nábytok s lesklou povrchovou úpravou. V kombinácii so skleneným sprchovým kútom bude vaša kúpeľňa pôsobiť priestranne, svetlo a luxusne.

Nevýhodou lesku je hlavne nepraktickosť. Tieto povrchy sú náchylné na znečistenie, respektíve sú na nich nečistoty vidieť oveľa viac, než na matnom povrchu. Preto sú náročnejšie na údržbu. Lesk môže navyše pôsobiť chladným dojmom. Z vymenovaných vlastností sa dá usúdiť, že do kúpeľne sa hodia lesklé povrchy oveľa viac než do kuchyne.

Prečítajte si tiež:
Tipy na zatraktívnenie nudného domu!

Praktický mat

Mat je jednoznačne nadčasový. Oproti lesklým povrchom pôsobia tie matné teplejšie a útulnejšie, sú jednoduchšie na údržbu a vďaka svojej nenápadnosti sa len tak neokukajú. Oceníte ich v prípade, že tiahnete skôr k prírodným materiálom ako je napríklad drevo. Zaleží len na vás, do akej časti domova mat zakomponujete. Do kuchyne sa hodí vďaka svojej praktickosti, tu však môžete rovnako využiť aj v kúpeľni.

Kombinácia ako kompromis

Ak sa stále neviete rozhodnúť, alebo len nechcete ladiť nábytok do jedného štýlu, môžete spolu kombinovať oba varianty. Aj zlato sa kombinuje so striebrom, mat teda nájde vhodného partnera práve v lesku.

U nás nájdete oboje

Túžite po kvalitnom predajcovi nábytku do kúpeľne? S e-shopom Sanitino.sk neurobíte chybu. Ponuka sortimentu je široká, vyberie si tu aj ten najnáročnejší zákazník. Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií