fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte doma rifle, ktoré púšťajú farbu? IHNEĎ ICH VYHOĎTE!

Lacné rifle sú lákadlom na kúpu. Neraz veľmi pekne vyzerajú, zdajú sa byť moderné a trendy. Problém však nastáva v okamihu, ak pri praní začnú púšťať farbu. Vtedy by ste ich radšej mali vyhodiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Lacné rifle a ich výroba

Lacné rifle ste si možno kúpili aj vy. Padli vám do oka, stáli zlomok ceny tých značkových a padli vám ako uliate. Kúpili ste si ich a doma pri prvom praní ostala úplne zafarbená voda. Najviac riflí sa vyrába v Číne a táto masová výroba má veľký dopad na životné prostredie. Človek si to ani neuvedomuje, ale  odpad a chemikálie znečisťujú najmä rieky a moria, čím sa ohrozuje celá planéta. Pracovníci drú v nepriaznivých pracovných podmienkach za smiešne mzdy. Nemajú však na výber, ak chcú uživiť svoje rodiny. Lacné rifle však nemajú dopad len na životné prostredie. Ohroziť môžu aj naše zdravie.

Dôležitý je aj výber farby

Každý človek si ročne kupuje nové oblečenie. Niekedy musí, niekedy sa mu to len páči a chce to mať. Najmä lacné rifle patria k oblečeniu, ktoré sa nosí častejšie. Problémom je, že môže obsahovať škodlivé a nebezpečné látky, ktoré sa cez kožu dostávajú do celého tela. Ľudia s citlivou pokožkou musia byť obzvlášť obozretní, pretože nosenie takého oblečenia sa pre nich môže stať nočnou morou. Pri nákupe si treba dať pozor najmä na rifle a oblečenie zafarbené na sýte odtiene ako je čierna, červená, tyrkysová či tmavomodrá. Nekvalitné textilné farbivá môžu obsahovať veľa ťažkých kovov, napríklad kadmium, nikel, ortuť, meď, chróm, antimón.

Prečítajte si tiež:
Z väzňa sa stane model? Jeremy Meeks to dokáže

Hľadajte inú módu

V dnešnom modernom svete by sa mohlo zdať, že nesmieme nosiť žiadne oblečenie, nielen lacné rifle alebo tričká z Číny. Niektorí z nás sú dokonca skeptickí aj pri oblečení z bio bavlny. Riešením môže byť však nákup oblečenia od lokálnych výrobcov, ktorí nedovážajú lacný materiál a snažia sa o ekologickú a trvalo udržateľnú módu. Krokom je aj zmena myslenia, keď si spotrebiteľ uvedomí, že lacné rifle a oblečenie si nemusí kupovať každý týždeň, ale postačí mu niekoľko drahších, ale kvalitnejších kúskov.

https://www.instagram.com/p/B2We9HBIdQ5/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií