fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte radi online nákupy? Poradíme vám, ako pri nich ušetriť

Máte tip? napíšte nám mailom

Online nákupy zažívajú aj na Slovensku zlatú éru. Mnohí ľudia ich milujú a domov týmto spôsobom kupujú všetko od potravín až po nábytok. Nebojte sa, dnes nebudeme iba míňať, ale naučíme sa, ako pri nich ušetriť.

Online nákupy a cashback

Počuli ste už o portáloch, ktoré vracajú peniaze za online nákupy? Funguje ich u nás niekoľko a môžete si tak vybrať ten, ktorý vám vyhovuje najviac. Pýtate sa, ako taký cashback funguje? Vlastne celkom jednoducho. Niektorí ho označujú aj za nakupovanie 21. storočia. Vrátia sa vám peniaze za nákup a môžete nakúpiť niečo iné. Zaplatíte za nejaký produkt alebo službu z vybraných obchodov a po určitom čase dostanete z tohto nákupu späť istú čiastku. Niektoré obchody ponúkajú 3%, iné 10%. Zaregistrujete sa a na váš účet budú pribúdať vrátené sumy, ktoré si potom môžete dať vyplatiť na svoj bankový účet. Ak ste zvyknutý robiť online nákupy pravidelne a nakupujete tak domov veľa vecí, môžete pokojne ušetriť aj desiatky eur.

Máte radi online nákupy? Poradíme vám, ako pri nich ušetriť
Pixabay,com

Porovnávanie cien

Našli ste nádherný kabát, topánky alebo súpravu pre domácich majstrov a presne viete, že ich jednoducho musíte mať. Najľahšie je kúpiť ich ihneď, ale čo ak je eshop, ktorý ich má za podstatne nižšiu cenu? Na toto vám poslúžia nákupní poradcovia, ktorí ceny porovnajú a vy si môžete vybrať ten najlacnejší. Dočítate sa aj o cenách dopravy a recenzie zákazníkov vám ukážu, či je daný obchodík spoľahlivý alebo nie. Nestojí vás to nič, možno len pár minút navyše, ale opäť to dokáže ochrániť peňaženku pred zbytočnými výdajmi. Navyše, možno nakúpite vo výpredaji, o ktorom ste ani len netušili. Online nákupy sa tak naozaj oplatia.

Prečítajte si tiež:
Vecí, ktoré neodmysliteľne patria k veku 20+

Zľavové kupóny

Na internete nájdete aj stránky so zľavovými kupónmi. Môžete tak využiť dopravu zdarma, darček k nákupu alebo väčšiu zľavu. Na jednom mieste máte veľké množstvo ponúk, ktoré ponúkajú firmy na získanie nového zákazníka. Tento konkurenčný boj má pre spotrebiteľa naozaj výhodu – ušetrí a možno spozná nejaký nový obchod, kam sa bude rád vracať. Pri väčších zľavách môžete nakúpiť pre celú rodinu.

online nákup
pixabay.com

Zaregistrujte sa na odber newslettera

Aj keď newsletter možno považujete za zbytočný email, môže vám pomôcť pekne ušetriť. Obyčajne hneď po registrácii dostanete kupón na nákup. Niekde je v eurách, niekde v percentách, ale zľava je to vždy pekná. Môže byť síce časovo obmedzená, ale rozhodne poteší. Následne môžete byť v newsletteri informovaní o prebiehajúcich zľavách a výpredajoch. Budete o nich vedieť medzi prvými, preto je pravdepodobné, že sa vám ujde produkt, ktorý ste chceli a čakali ste len na zľavu. Niektoré z eshopov vám vďaka registrácii pošlú aj darček k narodeninám v podobe nejakej zľavičky.

Pravidelné akcie

Každý eshop chce potešiť existujúcich zákazníkom a prilákať nových. Preto sa pravidelne organizujú rôzne akcie – doprava zadarmo, zľava na celý košík, 1 + 1 zadarmo, zľava na určitú značku alebo typ produktu. V pokoji si doma robte akési zoznamy toho, čo by ste odtiaľ potrebovali alebo chceli a ak to nesúri, počkajte na nejakú takúto príležitosť. Možno si za ten čas uvedomíte, že prvotný impulz nakúpiť bol celkom irelevantný a vyberiete si niečo iné. Každé euro sa predsa počíta a online nákupy ich môžu ušetriť dosť. Prázdna peňaženka tak hroziť nebude.

Prečítajte si tiež:
V Londýne postavia Číňania najvyššiu obytnú budovu
nákupy
Pixabay.com

Prečítajte si tiež:

Trendy a štýlová vďaka second handu! Nakupovaním oblečenia z druhej ruky potešíš nie len svoj šatník, ale aj matku prírodu

Zdroje: tipli.sk  nakupnyporadca.eu  emefka.sk  vasekupony.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií