fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matej Tóth získal striebro v chôdzi na 50 km, stal sa vicemajstrom Európy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Matej Tóth, tridsaťpäťročný rodák z Nitry, absolvoval vytýčenú trať za 3:47:27 h a získal striebornú medailu. Najcennejší kov si vybojoval Marian Zakalnickyj z Ukrajiny, bronz Dmitrij Dziubin z Bieloruska.

Úradujúci olympijský šampión na tejto vzdialenosti Matej Tóth od úvodu berlínskej súťaže diktoval tempo a figuroval na čele pretekov. Na 50 km získal najcennejší kov aj na majstrovstvách sveta v Pekingu 2015.

Za slovenským pretekárom sa postupne sformovala šesťčlenná skupina. V nej boli Poliak Rafal Augustyn, Ír Brendan Boyce, Nór Havard Haukenes, Fín Veli-Matti Partanen a Talian Marco De Luca.

Stíhaciu jazdu za Tóthom odštartoval Ukrajinec Marian Zakalnickyj, a predstihol ho na 32. km a vzďaľoval sa mu. Neskôr sa pred slovenského reprezentanta dostali aj Haukenes z Nórska a Dmitrij Dziubin z Bieloruska.

Pre zlato si napokon dokráčal Zakalnickyj, v predposlednom dvojkilometrovom okruhu začal Nór strácať a klesol na štvrtú priečku. Matej Tóth sa v závere odpútal od Dziubina a napokon si Slovák vybojoval striebro rovnako ako na ME 2014 vo švajčiarskom Zürichu.

Tóth mal šancu sa na ME 2018 v Berlíne zapísať do atletických dejín ako prvý chodec, ktorý vyhral OH, MS, ME, Svetový pohár aj Európsky pohár.

Prečítajte si tiež:
Vo finále slalomu Svetového pohára skončila Petra Vlhová tretia. Celkovo je ale druhou najlepšou na svete

Matej, gratulujeme!

Zdroj: https://sport.aktuality.sk/c/349991/matej-toth-je-vicemajstrom-europy-v-chodzi-na-50-km/

Foto: https://t2.aimg.sk/magaziny/Ql08db_ZRJXoRINIyiNdbg.1280~Matej-T-th.jpg?t=LzgxMng0NTYvc21hcnQ&h=K1AeOlU7nvuNqVnJyma49w&e=2145916800&v=2

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií