Matej Tóth získal striebro v chôdzi na 50 km, stal sa vicemajstrom Európy!

Matej Tóth získal striebro v chôdzi na 50 km, stal sa vicemajstrom Európy!

reklama

Matej Tóth, tridsaťpäťročný rodák z Nitry, absolvoval vytýčenú trať za 3:47:27 h a získal striebornú medailu. Najcennejší kov si vybojoval Marian Zakalnickyj z Ukrajiny, bronz Dmitrij Dziubin z Bieloruska.

Úradujúci olympijský šampión na tejto vzdialenosti Matej Tóth od úvodu berlínskej súťaže diktoval tempo a figuroval na čele pretekov. Na 50 km získal najcennejší kov aj na majstrovstvách sveta v Pekingu 2015.

Za slovenským pretekárom sa postupne sformovala šesťčlenná skupina. V nej boli Poliak Rafal Augustyn, Ír Brendan Boyce, Nór Havard Haukenes, Fín Veli-Matti Partanen a Talian Marco De Luca.

reklama

Stíhaciu jazdu za Tóthom odštartoval Ukrajinec Marian Zakalnickyj, a predstihol ho na 32. km a vzďaľoval sa mu. Neskôr sa pred slovenského reprezentanta dostali aj Haukenes z Nórska a Dmitrij Dziubin z Bieloruska.

Pre zlato si napokon dokráčal Zakalnickyj, v predposlednom dvojkilometrovom okruhu začal Nór strácať a klesol na štvrtú priečku. Matej Tóth sa v závere odpútal od Dziubina a napokon si Slovák vybojoval striebro rovnako ako na ME 2014 vo švajčiarskom Zürichu.

Tóth mal šancu sa na ME 2018 v Berlíne zapísať do atletických dejín ako prvý chodec, ktorý vyhral OH, MS, ME, Svetový pohár aj Európsky pohár.

Matej, gratulujeme!

Zdroj: https://sport.aktuality.sk/c/349991/matej-toth-je-vicemajstrom-europy-v-chodzi-na-50-km/

Foto: https://t2.aimg.sk/magaziny/Ql08db_ZRJXoRINIyiNdbg.1280~Matej-T-th.jpg?t=LzgxMng0NTYvc21hcnQ&h=K1AeOlU7nvuNqVnJyma49w&e=2145916800&v=2

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Fantázia, Matej Tóth získal v Pekingu zlato!
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.