fbpx
“Vybehaj to s Matejom”: Slovenský reprezentant Matej Tóth chce zabojovať proti obezite Slovákov

“Vybehaj to s Matejom”: Slovenský reprezentant Matej Tóth chce zabojovať proti obezite Slovákov

Olympijský víťaz Matej Tóth sa rozhodol vyburcovať Slovákov k pohybu. Rozbehnutím projektu „Vybehaj to s Matejom“ chce zabojovať proti nezdravému životnému štýlu a čoraz väčšej obezite.

„Vieme, že sú problémy s obezitou, so sedavými zamestnaniami a to je preto, že chýba pohyb. Snažím sa využiť svoj úspech a popularitu na to, aby sme priniesli aj niečo vznešenejšie na Slovensko,“ povedal Tóth. Ako uviedol na štvrtkovom (21.6.) brífingu v Bratislave, kde celý projekt predstavil, práve cez kampaň „Vybehaj to s Matejom“ môže pomôcť celej generácii ľudí, aby sa cítili lepšie a zdravšie.

Podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) je každý šiesty dospelý Slovák obézny. Za posledné roky sa takmer zdvojnásobil aj počet detí a tínedžerov s rovnakým problémom. „Najmä mladí ľudia sú fyzicky pasívni a deti konzumujú veľa cukru. Neteší ma to, sám svoje deti vediem k športu a zdravej strave,“ prezradil Tóth.

Forrest Gump Running GIF - Find & Share on GIPHY

Beh pri vhodnej úprave stravy môže podľa primára kliniky telovýchovného lekárstva Univerzitnej nemocnice v Bratislave Pavla Maloviča prispieť aj ku zníženiu telesnej hmotnosti. „Behanie zrýchľuje metabolizmus a posilňuje kardiovaskulárny systém. Časom človek schudne, spevní telo a okrem fyzickej stránky posilní aj psychiku,“ vysvetlil Malovič. Ľudom so sedavým zamestnaním však odporúča začať trénovať pomaly a nesnažiť sa zabehnúť polmaratón za prvý týždeň.

Vďaka Tóthovmu projektu v spolupráci so Slovenskou sporiteľnou môže mať každý Slovák za osobného trénera olympijského víťaza a majstra sveta. Prostredníctvom Messenger Trénera, umelej inteligencie, bude atlét komunikovať s ľuďmi, aby sa hýbali aj v čase, keď sa im nechce alebo sa im nedarí. „Na určitý čas sa mením na takého poradcu, trénera. V online priestore sa budem snažiť ľudom radiť, kedy športovať a ako športovať,“ spresnil Tóth. Taktiež doplnil, že na začiatok pritom nikto nemusí potiť krv, veď zabehnúť aj jeden kilometer je viac ako nula.

🔴TABLET.TV NAŽIVO: Každý šiesty Slovák má problémy s obezitou. Nenáročné cviky s Matejom Tóthom.

Zveřejnil(a) Tablet.TV dne Čtvrtek 21. června 2018

Zdroj: teraz.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Anketa FIFA spoznala svojho víťaza. Kto si odniesol cenu za najlepšieho futbalistu roka 2017?
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.