fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

“Vybehaj to s Matejom”: Slovenský reprezentant Matej Tóth chce zabojovať proti obezite Slovákov

Máte tip? napíšte nám mailom

Olympijský víťaz Matej Tóth sa rozhodol vyburcovať Slovákov k pohybu. Rozbehnutím projektu „Vybehaj to s Matejom“ chce zabojovať proti nezdravému životnému štýlu a čoraz väčšej obezite.

„Vieme, že sú problémy s obezitou, so sedavými zamestnaniami a to je preto, že chýba pohyb. Snažím sa využiť svoj úspech a popularitu na to, aby sme priniesli aj niečo vznešenejšie na Slovensko,“ povedal Tóth. Ako uviedol na štvrtkovom (21.6.) brífingu v Bratislave, kde celý projekt predstavil, práve cez kampaň „Vybehaj to s Matejom“ môže pomôcť celej generácii ľudí, aby sa cítili lepšie a zdravšie.

Podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) je každý šiesty dospelý Slovák obézny. Za posledné roky sa takmer zdvojnásobil aj počet detí a tínedžerov s rovnakým problémom. „Najmä mladí ľudia sú fyzicky pasívni a deti konzumujú veľa cukru. Neteší ma to, sám svoje deti vediem k športu a zdravej strave,“ prezradil Tóth.

Forrest Gump Running GIF - Find & Share on GIPHY

Beh pri vhodnej úprave stravy môže podľa primára kliniky telovýchovného lekárstva Univerzitnej nemocnice v Bratislave Pavla Maloviča prispieť aj ku zníženiu telesnej hmotnosti. „Behanie zrýchľuje metabolizmus a posilňuje kardiovaskulárny systém. Časom človek schudne, spevní telo a okrem fyzickej stránky posilní aj psychiku,“ vysvetlil Malovič. Ľudom so sedavým zamestnaním však odporúča začať trénovať pomaly a nesnažiť sa zabehnúť polmaratón za prvý týždeň.

Prečítajte si tiež:
V talianskom meste ožil internet! A to doslova! Milé fotografie mladých aj dôchodcov vás o tom presvedčia!

Vďaka Tóthovmu projektu v spolupráci so Slovenskou sporiteľnou môže mať každý Slovák za osobného trénera olympijského víťaza a majstra sveta. Prostredníctvom Messenger Trénera, umelej inteligencie, bude atlét komunikovať s ľuďmi, aby sa hýbali aj v čase, keď sa im nechce alebo sa im nedarí. „Na určitý čas sa mením na takého poradcu, trénera. V online priestore sa budem snažiť ľudom radiť, kedy športovať a ako športovať,“ spresnil Tóth. Taktiež doplnil, že na začiatok pritom nikto nemusí potiť krv, veď zabehnúť aj jeden kilometer je viac ako nula.

https://www.facebook.com/TV.teraz.sk/videos/10156482276661252/

Zdroj: teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií