fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matka, ktorej dieťa umrelo v aute na prehriatie organizmu sa sťažovala. Prokurátor sťažnosť zamietol

Máte tip? napíšte nám mailom

Nezodpovedná matka, ktorá začiatkom júna nechala v aute svoje dieťa, ktoré tam zomrelo na prehriatie organizmu, sa rozhodla sťažovať. U prokurátora nepochodila.

11. júna tohto roku Slovenskom otriasol prípad, kedy ani nie trojročné dieťa umrelo na následky prehriatia organizmu v aute. V tom ostalo samé a zatvorené v čase, kedy jeho 30-ročná matka z Rabče, bola na vyšetrení v nemocnici v Trstenej. Keď sa žena vrátila k vozidlu, dieťa nejavilo známky života a tak ho okamžite vzala do nemocnice. Tam sa ho lekári usilovali oživiť, no žiaľ neúspešne. Polícia ešte v ten deň začala trestné stíhanie za prečin usmrtenia.

Policajné vyšetrovanie v tejto veci stále prebieha, no obvinená žena už podala sťažnosť. Okresný prokurátor na základe jej sťažnosti preskúmal uznesenie vyšetrovateľa o vznesení obvinenia a konanie, ktoré jeho vydaniu predchádzalo. Sťažnosť vyhodnotil ako nedôvodnú. Informoval o tom hovorca Krajskej prokuratúry Žilina, Milan Cisarik.

“V prípade uznania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Podrobnejšie informácie o priebehu vyšetrovania nie je možné v tomto štádiu trestného konania poskytnúť,” dodal Cisarik.

Prečítajte si tiež:
Ohnivé červy zamorili chorvátske pobrežie: Pozor, môžu spôsobiť vážne zranenia!

 

 

Zdroj: http://www.teraz.sk/slovensko/sudystaznost-matky-ktorej-dieta-umrelo/334774-clanok.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií