fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič chce opäť siahnuť poslancom na platy. Ich zníženie mu neprešlo a tak má iný návrh (video)

Igor Matovič verí, že poslanci umožnia prerokovanie návrhu na zmrazenie platov aj napriek tomu, že ho nepredložili do 14. apríla, čo bol posledný termín na predkladanie noviel zákonov do NR SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) plánuje do Národnej rady SR podať novelu zákona, na základe ktorej by sa zamedzilo zvyšovaniu platov poslancov, vládnych predstaviteľov či prezidentky. Ide o tzv. zmrazenie platov na súčasný rok.

OĽaNO by novelu zákona chcelo prerokovať ešte na májovej parlamentnej chôdzi. Informoval o tom líder OĽaNO Igor Matovič na tlačovej besede. Verí, že prezidentka, politické strany a poslanci umožnia prerokovať návrh na najbližšej schôdzi, pretože ešte neuplynula šesťmesačná lehota od neschválenia návrhu na zníženie platov poslancov, ktorý do parlamentu predložilo taktiež hnutie OĽaNO.

Matovič zároveň verí, že poslanci umožnia prerokovanie návrhu na zmrazenie platov aj napriek tomu, že ho nepredložili do 14. apríla, čo bol posledný termín na predkladanie noviel zákonov do NR SR.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: hlasovanie poslancov, Novela zákona, zmrazenie platov, Zvyšovanie platov
Zdroj: SITA.sk – Matovič chce opäť siahnuť poslancom na platy. Ich zníženie mu neprešlo a tak má iný návrh (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Nahrávka dokazuje manipuláciu svedka Imreczeho, Ficovi ju poslali dobrí ľudia (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií