fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič chce všetkých otestovať na COVID-19. Testovanie bude prebiehať vo volebných miestnostiach

Na Slovensku bude pravdepodobne plošné pretestovanie obyvateľov krajiny v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér dnes na tlačovej konferencii povedal, že Slovensko by sa malo pripraviť na veľké, masívne testovanie na nový koronavírus. ,,Nastal čas, aby som ako predseda vlády ľuďom na Slovensku povedal, ako to je v skutočnosti o niečom, čo sa tak začína pomalinky šuškať, že sa niečo chystá. Nastal čas, aby som sa priznal k tomu, že posledné tri týždne sme chystali potichu najväčšiu operáciu, aká bola kedy na Slovensku uskutočnená a to je celoplošne pretestovanie všetkých obyvateľov Slovenska. Nielen raz, ale dva víkendy po sebe,” povedal premiér.

Matovič avizoval, že testovanie bude pravdepodobne prebiehať počas dvoch víkendov v pri Sviatku všetkých svätých.

Bude testovanie povinné?

Matovič povedal, že testovanie preberali aj v Bruseli s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou: “Tri týždne sa nám to podarilo udržať pod pokrievkou, ale zatiaľ nemáme odpoveď na všetky otázky,” odpovedal Matovič, či bude alebo nebude testovanie povinné.

Podľa neho bude zriadených 5997 odberových miestností a na každom bude asi sedem ľudí.

Podľa Sulíka je to správny krok

Sulík sa na sociálnej sieti vyjadril, ako bude testovanie prebiehať: ,, CELOPLOŠNÉ TESTOVANIE – SPRÁVNY KROK. Testy sú kúpené, na Dušičky pretestujeme všetkých obyvateľov a budeme vedieť, kto je a kto nie je nakazený. Potom je to na zodpovednosti infikovaných, aby dodržali karanténu.
Prosím veľmi pekne všetkých, aby sa testovania zúčastnili. P.S.: test je antigénový, stojí 4€, výsledok je do 20 minút a testovať sa bude vo volebných miestnostiach.“

Mimoriadna vláda bude zasadať už zajtra

Kvôli celoplošnému testovaniu bude zajtra zasadať mimoriadne aj vláda. Na nej sa budú rozoberať prípravy na celoplošné testovanie pod záštitou Ozbrojených síl SR.

Prečítajte si tiež:
V Rajci našli desaťročia staré rúška: Ich dizajn všetkých prekvapil
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií