fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič napísal „Je suis Marta Jančkárová“, potom nazval ďalšieho novinára „dilinom“ a novinárku „trúbou“

Igor Matovič v statuse na sociálnej sieti zaútočil na novinárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.2.2023 (SITA.sk) – Šéf Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) Igor Matovič zverejnil na Facebooku status s názvom „Je suis Marta Jančkárová, kde sa zastal moderátorky RTVS. Podľa Matoviča je „prototyp objektívneho žurnalistu, v dnešnej dobe nedostatkového ‚tovaru‘, ktorý hodno brániť”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň však v statuse opäť zaútočil na novinárov. Ako napísal, sú novinári, ktorí pravdu hľadajú a tí, ktorí svoju „pravdu” vytvárajú. Tí druhí podľa neho za posledné tri roky páchajú na dôvere ľudí v klasické médiá mimoriadne škody, pretože čitatelia odchádzajú k alternatívnym médiám, veria hoaxom a konšpiráciám, čo je základom úspechu vzkriesenia Fica a Pellegriniho. V ďalšom statuse k tejto téme nazval jedného novinára „dilino“ a ďalšiu novinárku „trúba.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Igor Matovič verbálne útočil na novinárov už mnohokrát, napríklad 20. septembra 2022 v parlamente povedal, že „za päťstovku si dnes viete na mesiac prenajať novinára, ktorý o vás bude dobre písať”, prirovnával ich dokonca k hitlerovským novinárom. Jeho vyjadrenia kritizovalo sedem medzinárodných novinárskych organizácií a označilo ich za neprijateľné útoky na nezávislú žurnalistiku. Vo svojej rétorike na adresu novinárov pokračoval Matovič 13. októbra, keď na sociálnej sieti napísal, že bude „dávať skorumpovaných novinárov rad radom dole”.

Viac k témam: Novinári, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Vyhrážky
Zdroj: SITA.sk – Matovič napísal „Je suis Marta Jančkárová“, potom nazval ďalšieho novinára „dilinom“ a novinárku „trúbou“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Sulík tvrdí, že nemožno hovoriť o záujmoch našej krajiny, ak Heger uprednostní menšinovú vládu pred odchodom Matoviča
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií