fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič ponúka SaS svoju demisiu, ale má podmienku. Trhá mu srdce z ľudí vystrašených nárastom cien energií

Igor Matovič podľa svojich slov prišiel do politiky chrániť ľudí pred mafiou a zlodejmi a z ušetreného pomáhať ľuďom.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.12.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. decembra 18:36

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ponúkol strane Sloboda a Solidarita (SaS), že odstúpi z funkcie v prípade, ak schvália štátny rozpočet na rok 2023 a prostredníctvom rozpočtu aj pomoc ľuďom s energiami.

Ako napísal na sociálnej sieti, do politiky prišiel ľudí chrániť pred mafiou a zlodejmi a z ušetreného pomáhať ľuďom. Trhá mu srdce, keď vidí vystrašených ľudí z hroziaceho 380-percentného nárastu cien elektriny či 220-percentného nárastu cien plynu.

Najprv rozpočet, potom demisia

„Preto ak len ja mám byť zámienkou pre týranie ľudí, rád prepustím svoje miesto hneď ako bude pomoc ľuďom schválená. Verím, že ľudia tak budú môcť prežívať skutočne pokojné Vianoce,“ napísal Matovič.

Na následnej tlačovej konferencii Matovič povedal, že pevne verí, že SaS ponuku príjme. Zdôraznil ale, že rozpočet musí byť schválený skôr, ako by odišiel z funkcie. „Najprv musí byť schválený rozpočet, potom podám demisiu,” zdôraznil.

Možno bude telefonát

Na otázku, či si odchod z funkcie znovu nerozmyslí po tom, čo mu niekto zatelefonuje, skonštatoval, že „možno bude telefonát, uvidím”.

Matovič doplnil, že sa ešte rozhodne, či by sa v prípade konca na poste ministra financií vrátil do parlamentu. Dodal však, že po troch rokoch sa mu po ňom cnie.

Prečítajte si tiež:
Hygienici varujú pred nebezpečnými výrobkami, použitie niektorých dávok môže predstavovať riziko

Viac k témam: Ceny energií, Demisia, Minister financií SR, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič ponúka SaS svoju demisiu, ale má podmienku. Trhá mu srdce z ľudí vystrašených nárastom cien energií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií