fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer

Nová 76-ka poslancov je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, tvrdí Heger.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Igor Matovič (OĽaNO) sa pod novú 76-ku zatiaľ nepodpísal. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). Súčasne sa vyjadril, že celá diskusia o novej 76-ke dostáva nesprávny smer.

Pomoc ľudom

Podľa Hegera je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, na čo je podľa neho potrebná stabilita v parlamente.

Heger tiež nateraz vyvrátil diskusie o spájaní strán. Uviedol, že zatiaľ nehovoril o spájaní strán, ale o vzájomnej spolupráci, a preto sa momentálne nedajú vyslovovať žiadne závery.

Jednota a spolupráca

„Je dôležité, aby sme hľadali jednotu a spoluprácu, a preto sa stretávam so zástupcami jednotlivých politických strán,” vysvetlil. Dočasne poverený premiér informoval, že sa stretol aj s Milanom Majerským (KDH), s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a tiež so zástupcom Aliancie. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú ďalej s cieľom budovať jednotu a spoluprácu.

„Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica (Smer-SD) a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. Preto sa Slovensko začalo vzďaľovať vyspelým krajinám. Zároveň vydali orgány činné v trestnom konaní nitrianskej mafii. Nielenže sa veci nevyšetrovali, ale zamietli sa pod koberec,” zdôvodnil Heger.

Prečítajte si tiež:
Sloboda a Solidarita chce dovládnuť do konca obdobia, Sulík sa bude opäť uchádzať o post predsedu

Viac k témam: Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Referendum o predčasných voľbách, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič sa zatiaľ pod novú 76-ku nepodpísal, podľa Hegera nabrali diskusie nesprávny smer © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií