fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič vraj každý týždeň dostáva výhražné listy, dočasná ochrana sa mu však končí

Ministerstvo vnútra nebude z taktických a bezpečnostných dôvodov poskytovať bližšie informácie k dočasnej ochrane lídra OĽaNO a poslanca Národnej rady SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.3.2023 (SITA.sk) – Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič počas nedávnej diskusie v Michalovciach prezradil, že ochranku z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov má pridelenú do 23. marca. Nemusí to však automaticky znamenať, že týmto dňom prestane byť chránenou osobou.

„Na základe pravidelného monitorovania a vyhodnocovania hrozieb môže byť na základe zákona o Policajnom zbore a uznesenia vlády SR č. 1104/2000 dočasná ochrana aj naďalej predĺžená. Z taktických a bezpečnostných dôvodov nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ odpovedal agentúre SITA tlačový odbor kancelárie ministra vnútra na otázku o prípadnom predĺžení dočasnej ochrany pre Matoviča.

Igor Matovič skončil vo funkcii ministra financií 23. decembra minulého roku. Ako poslanec Národnej rady SR by už za bežných okolností nemal na štátnu ochranku nárok. Pre hrozby na jeho adresu ho naďalej sprevádza ochrankár z Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Na diskusii v Michalovciach povedal, že dostáva každý týždeň dva či tri listy, v ktorých sa mu niekto vyhráža zabitím.

Viac k témam: Minister financií SR, ochranka
Zdroj: SITA.sk – Matovič vraj každý týždeň dostáva výhražné listy, dočasná ochrana sa mu však končí © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Danko nie je zástanca „tvrdého“ zákona o interrupciách ako v Poľsku a povedal aj svoj názor na homosexuálne páry
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií