fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matovič vyzval poslancov, aby sa Fica nebáli. A skorumpovaný Pellegrini „je cez kopírak to isté“, tvrdí

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) dnes začali rokovať o návrhu na prijatie uznesenia o skrátení volebného obdobia, ktoré otvorí dvere predčasným parlamentným voľbám a určí termín ich konania.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.1.2023 (Webnoviny.sk) – Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič v rozprave k návrhu na prijatie uznesenia o skrátení volebného obdobia vyzval poslancov, aby sa predsedu Smeru – Sociálna demokracia Roberta Fica nebáli, pretože on si nezaslúži ich rešpekt, ale naopak, majú poukazovať na jeho skutky z minulosti.

Organizovaná zločinecká skupina

Ste organizovaná zločinecká skupina, ste mafia,“ adresoval strane Smer-SD, ktorá podľa neho existuje na to, aby legitimizovala príjmy z trestnej činnosti.

Vo vystúpení kritizoval Roberta Fica (Smer-SD) s tým, že je schopný v pléne hovoriť, ako mu záleží na ľuďoch a pritom rodinám s deťmi zvyšovali rodinné prídavky o 20 centov ročne a o 21 centov daňový bonus.

Že sa nehanbíte, vy zlodejiská odporné, za ten čas ste futrovali vaše trezory zlatými tehlami,“ dodal Matovič.

“Cez kopírak to isté”

Na adresu predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho povedal, že je rovnako skorumpovaný, „je to cez kopírak to isté.“

Osem rokov ste oblbovali dôchodcov so 600-miliónmi,“ povedal pred poslancami Matovič a dodal, že Fico s Pellegrinim len na jednom podvode pri preclievaní čínskeho textilu ukradli tým istým dôchodcom 520 miliónov eur.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie

Líder OĽaNO kritizoval aj nedostavanú diaľnicu z Bratislavy do Košíc dodnes, pretože podľa neho peniaze rozkradli. O Ficovi tiež povedal, že je zodpovedný za vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, pretože stvoril systém, ktorý dal pocit bohorovnosti Marianovi Kočnerovi a ďalším obvineným v tomto prípade.

Jankovskej kabelky

Pokračoval o Monike Jankovskej a kabelkách, ktoré údajne dostávala za rozsudky s dodatkom, že „toto tá vaša kr..a robila.“ Podpredseda Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina) následne Matoviča prerušil a upozornil ho, že treba mať nejakú hranicu vo vyjadrovaní.

Šéf OĽaNO Ficovo vystúpenie zhodnotil slovami, „bola to klasika, zrejme sa dobre nevyspal, ale jednu perlu som si poznačil – „ak hovoríte o mafii, tak hovoríte o nás,to je krásne priznanie si presne toho, čo ste“.

Fico vymyslel plán

Zopakoval, že Fico vydal orgány činné v trestnom konaní do rúk šéfa nitrianskej mafie Norberta Bödöra. V reakciách na Matovičove vystúpenie poslanec za OĽaNO Marek Šefčík povedal, že Fico vymyslel plán, ako zabezpečiť, aby sa on a ďalší spolupáchatelia nerozhovorili a sľúbil im, že urobí všetko preto, aby boli predčasné voľby.

Vaše snahy o to, aby ste sa vy a ďalší spolupáchatelia vytrhli z mlynu spravodlivosti, sú zjavné. Nič iné počas troch rokov nerobíte,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Progresívci nemajú s predčasnými voľbami v septembri problém, ale lepšie by to bolo podľa nich v prvom polroku

Podľa poslanca Milana Kuriaka (OĽaNO) súčasná vláda urobila za necelé tri roky pre ľudí viac, ako Fico za 12 rokov, počas ktorých drancoval a ožobračoval štát.

Skrátenie volebného obdobia

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v štvrtok začali rokovať o návrhu na prijatie uznesenia o skrátení volebného obdobia, ktoré otvorí dvere predčasným parlamentným voľbám a určí termín ich konania. Na návrh predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) plénum schválilo, že o uznesení sa bude hlasovať v utorok 31. januára o 17:00.

Poslanci rokujú o návrhu uznesenia, ktoré predložila skupina poslancov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Občiansko-demokratickej platformy. Ako uviedol za predkladateľov poslanec Lukáš Kyselica (OĽaNO), predčasné voľby navrhujú na 30. septembra a predseda NR SR ich má vyhlásiť najskôr 130 dní a najneskôr 110 dní pred dňom ich konania.

Viac k témam: hlasovanie poslancov, Opozícia, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, skrátenie volebného obdobia
Zdroj: Webnoviny.sk – Matovič vyzval poslancov, aby sa Fica nebáli. A skorumpovaný Pellegrini „je cez kopírak to isté“, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií