fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Matoviča zaujíma pravda o Budajovi. Ak sa informácie o spolupráci s ŠtB potvrdia, ide o vážnu vec

Reagoval tak na medializované informácie, že podľa istého dokumentu dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj podpísal spoluprácu s tajnou službou ŠtB.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Igor Matovič si podľa jeho slov potrebuje overiť informácie o spojení Jána Budaja so Štátnou bezpečnosťou (ŠtB) a na základe toho si chce utvoriť názor. Ak by to ale bola pravda, je to podľa bývalého ministra financií vážna vec a Budaj sa k nej musí postaviť čelom.

Dodal, že si počká na vystúpenie povereného ministra životného prostredia. Nakoľko Budaj od OĽaNO pred časom odišiel, Matovič už so spoluprácou so skupinou ľudí okolo Budaja nepočíta a doplnil, že ho úprimne zaujíma pravda. Reagoval tak na medializované informácie, že pri príprave dokumentárneho seriálu RTVS našiel český historik dokument, v ktorom niekdajší líder Nežnej revolúcie a dnešný dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj podpísal spoluprácu s komunistickou tajnou službou ŠtB.

Ústav pamäti národa v súvislosti s Budajom na svojej internetovej stránke uvádza, že ŠtB ho zaevidovala ako sledovanú osobu už na začiatku 70. rokov a väčšinu času bol v jej zoznamoch vedený v kategórii ‚nepriateľská osoba‘. „Jedno obdobie však bol preevidovaný do kategórie ‚tajný spolupracovník‘,” napísal ústav.

Prečítajte si tiež:
HOPIN a Philip Morris rozbiehajú európsku novinku. Bezdymovú taxislužbu

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, ŠtB Štátna bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Matoviča zaujíma pravda o Budajovi. Ak sa informácie o spolupráci s ŠtB potvrdia, ide o vážnu vec © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií