fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Maximálny príspevok štátu na rekondičné pobyty pre dôchodcov sa zdvojnásobí

Novelou zákona opoziční poslanci reagujú na výrazný nárast spotrebiteľských cien.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.5.2023 (SITA.sk) – Maximálny príspevok štátu na rekondičné pobyty pre dôchodcov sa od júla tohto roka zvýši z 50 eur na 100 eur. Vyplýva to z novely zákona o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR od poslancov na čele s Petrom Pellegrinim (Hlas-SD), ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Nárast spotrebiteľských cien

Novelou zákona opoziční poslanci reagujú na výrazný nárast spotrebiteľských cien, ktorý sa nevyhol ani nákladom na rekondičné pobyty určené poberateľom dôchodkov.

„Maximálna suma, ktorou štát prispieva na rekondičné pobyty, predstavuje súčasných 50 eur od nadobudnutia účinnosti zákona, čiže od roku 2011,” upozornili predkladatelia.

Takto nastavená maximálna výška podpory je podľa opozičných poslancov neefektívna. Neumožní totiž poberateľom dôchodkov bez iného príjmu, aby podporované rekondičné pobyty využívali, keďže zvyšnú časť celkovej ceny rekondičného pobyty si nedokážu zaplatiť.

Dlhodobá podpora štátu

Štát dlhodobo podporuje tieto pobyty, ako nástroj predchádzania sociálnemu vylúčeniu a podpory obnovovania psychickej kondície a fyzickej kondície penzistov.

„To, že ministerstvo práce a sociálnych vecí každý rok takýmto spôsobom prispieva k zvyšovaniu kvality života tisícov dôchodcov dosvedčuje, že ide o úspešné a potrebné systematické opatrenie,” dodali predstavitelia strany Hlas-SD.

Prečítajte si tiež:
Sociálnej poisťovni sa za osem mesiacov darilo, príjmy mala medziročne vyššie o 637 miliónov eur

Viac k témam: Predseda strany Hlas-SD, Prezidentka SR, Príspevok
Zdroj: SITA.sk – Maximálny príspevok štátu na rekondičné pobyty pre dôchodcov sa zdvojnásobí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií