Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mazák porušuje svoje zákonné povinnosti, členovia Súdnej rady podali návrh na jeho odvolanie

Výsledkom viacerých krokov predsedu Súdnej rady je prehlbovanie nedôvery verejnosti v justíciu.

14.11.2023 (SITA.sk) – Ján Mazák ako predseda Súdnej rady SR porušuje svoje zákonné povinnosti. Vyplýva to z uznesenia, ktoré na utorkové zasadnutie rady predložili členovia Marcela Kosová, Ayše Pružinec Eren, Dana Jelinková Dudzíková a Peter Šamko.

Títo členovia sa spolu s ďalšími dvoma, Magdalénou Hromcovou a Martinom Bezákom, podpísali pod návrh odvolať Mazáka z funkcie.

Kritici Mazákovi v uznesení vyčítajú 20 konkrétnych pochybení vrátane účasti v skupine „Pre obnovu dôvery v právny štát„, údajné útoky na sudcov a zvolených predstaviteľov sudcovskej samosprávy, alebo rezignovanie na dodržiavanie európskych štandardov nezávislosti súdnictva.

Výsledkom viacerých krokov predsedu súdnej rady aj jeho verejne prezentovaných názorov je nasmerovanie verejnosti k prehlbovanie nedôvery v justíciu,“ konštatujú kritici.

Viac k témam: členovia Súdnej rady, Odvolanie z funkcie, Súdna rada, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Mazák porušuje svoje zákonné povinnosti, členovia Súdnej rady podali návrh na jeho odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií