fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mazák: Slovensko má splnené záväzky na nominácie do medzinárodných justičných orgánov

Podľa Jána Mazáka by bolo ideálne, ak by sa o každý taký post uchádzali viaceré osoby, spôsobilé zastávať tieto vysoké súdne pozície.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko má momentálne splnené všetky záväzky na personálne nominácie do medzinárodných justičných organizácií, ako sú Európsky súd pre ľudské práva alebo Súdny dvor a Všeobecný súd Európskej únie. Pre agentúru SITA to v rozhovore uviedol predseda Súdnej rady SR Ján Mazák.

„S veľkou úľavou a potešením konštatujem, že sme v priebehu dvoch rokov napravili všetky vajatania okolo nominácií na európske súdy, najmä na Súdny dvor a Všeobecný súd EÚ. Z Rady Európy a z Európskej únie už nepočúvame výčitky o neplnení záväzkov SR,” povedal Mazák.

Zároveň doplnil, že by v tejto súvislosti nebolo vhodné „zaspať na vavrínoch”. „Nastal čas zauvažovať ako motivovať možných záujemcov na tieto súdy, ako sa podieľať na ich jazykovej aj odbornej príprave. Viem, najbližšie voľby kandidátov budú až v roku 2025, ba aj neskôr, ale dostatočný časový priestor je iba zdanlivý,” zdôraznil šéf súdnej rady.

Mazák dodal, že by bolo ideálne, ak by sa o každý taký post uchádzali viaceré osoby, spôsobilé zastávať tieto vysoké súdne pozície.

Prečítajte si tiež:
Čelná zrážka kamiónu s autom pri obci Hoplotovce si vyžiadala život mladej ženy (foto)

Viac k témam: predseda Súdnej rady SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Mazák: Slovensko má splnené záväzky na nominácie do medzinárodných justičných orgánov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií