Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR: Táto farma hľadá dobrovoľníkov na túlenie sa s prasiatkami

Farma Cotoon Branch Farm Sanctuary v americkom Kentucky ponúka verejnosti nevšednú terapiu. Teda, žiada verejnosť, aby bola ochotná sa na tejto terapii pre prasiatka podujať. Tieto prasce sú určené na adopciu a zachránené boli pred 2 rokmi.

Pokračovanie pod reklamou
Pokračovanie pod reklamou

Prasce zachránili od tyrana

V roku 2018 našli u istého jedinca kentucké úrady vyše 500 podvyživených, vychudnutých a zbedačených prasiatok. Člen tímu sa vyjadril, že prasce boli v natoľko zlom stave, že šancu na prežitie dávali len niektorým z nich.

„Vtedy sme si mysleli, že by sme ich mohli zachrániť tak 30-40.” povedal šéf útulku Joshua Carpenter Costner. „Prasiatka neboli socializované, nakoľko žili vo veľkom množstve v neprirodzene malom priestore.” dodal.

Počet zachránených prasiat bol nečakane vysoký

Z predpokladaného počtu zachránených prasiatok však pozitívne vzišlo a útulok dokázal zachrániť viac ako jeho 7-násobok. Šéf útulku, Joshua Carpenter Costner sa im okamžite snažil nájsť nový domov a záujem prejavili najmä ľudia, ktorí chceli prasiatko v úlohe domáceho maznáčika. Joshua sa dopytu prispôsobil a prasiatka nainštaloval tak, aby vyzerali čo najrozkošnejšie.

Zdroj: Twitter.com

V roku 2019 sa resocializovalo 75 prasiat

Hoci sú tieto výsledky úžasné, stále zostalo ešte veľa prasiatok, ktoré svoj nenašlo. A práve pre ne hľadá teraz farma dobrovoľníkov, ktorí sa budú o ich potreby starať. Prasiatka si potrebujú na človeka zvyknúť. Šéf útulku tiež pripomína, že prasiatka sú veľmi inteligentné tvory a pokojne môžu nahradiť aj mačku či psa.

Prasiatko ako domáceho miláčika mala aj Zuzana Plačková

Instaqueen, ktorej život sme mohli sledovať už v nejednej relácií sa tiež rozhodla zaobstarať si domáceho miláčika. V jednej z častí sme tiež mohli vidieť, ako sa jej správanie domáceho maznáčika vymklo z rúk, keď sa prasiatko vykakalo priamo v obchode, na čom sa ona z chuti zasmiala. Čo je dnes s týmto prasiatkom nevieme, no v Zuzaninej domácnosti sa už viac nenachádza. Avšak správnou láskou a výchovou viete z prasiatka urobiť disciplínované domáce zvieratko.

Zdroj: joj.sk
reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií