fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týmto medicínskym mýtom veríš a stojí ťa to kopec peňazí. Teraz ťa však vyvedieme z omylu

Máte tip? napíšte nám mailom

 Existujú medicínske mýty, ktorým ak veríš, necháš sa pripraviť o poriadne peniaze…

Užívanie liekov je účinný spôsob, ako sa vyrovnať s traumou či bojovať s depresiou

Psychológovia a psychiatri svojim pacientom radi predpisujú rôzne lieky, ktoré im majú pomôcť v boji s úzkosťou, depresiou či inými psychickými ochoreniami. Dokonca sa stáva, že klientov presviedčajú o tom, že ich psychicky stav je horší, než si myslia a po “zázračných” tabletkách sa im stav výrazne zlepší. Pravdou však je, že väčšina antidepresív sa v testoch prejavila ako neúčinná.

Lieky proti chrípke

Chrípku si zažil už zrejme každý, a preto by sme už mohli vedieť, že jediné, čo v liečbe chrípky skutočne zaberie, je vyležať ju aspoň pár dní. Pravda je totiž taká, že chrípku spôsobuje vírus a lieky, ktoré chrípku vyliečia, neexistujú.

Ak si pozrieš zloženie lieku, ktorý je bežne používaný pri liečbe zápalov a bolestí, zistíš, že je (takmer) rovnaké ako to, ktoré majú údajne lieky proti chrípke. A keďže nikto nie je rád chorý a je ochotný si za “liek proti chrípke” priplatiť, farmaceutické spoločnosti radi využívajú a ich cenu podstatne nadhodnocujú.

Prečítajte si tiež:
Taliansky cukrár púta pozornosť miniatúrnym svetom, ktorý vytvára za pomoci dezertov

Pokračovanie na ďalšej strane.

Existujú medicínske mýty, ktorým ak veríš, necháš sa pripraviť o poriadne peniaze…

Akýkoľvek vedecky overený a odporúčaný spôsob chudnutia

Posledné roky sa na nás valia reklamy na zázračné tabletky na chudnutie, ktoré sú vedecky overené a 100% fungujú. Ak si navyše na internete pozrieme rôzne recenzie a hodnotenia hviezdičkami, okamžite to v nás vyvolá potrebu to skúsiť, pretože “ak to má vysoké hodnotenie a je to i vedecky dokázané, tak to bude pravda”.

Skutočnosť je však taká, že testu týchto výrobkov sa zúčastňuje veľmi malé percento ľudí a na internete môže produkt ohodnotiť i osoba, ktorá ho nikdy reálne neužívala. Takže, ak chceš schudnúť, treba upraviť jedálniček a začať sa viac hýbať.

Testovanie liekov na zvieratách je veľmi dobrý spôsob, ako overiť účinky jednotlivých prípravkov.

Pri testovaní liekov sú na experimenty najčastejšie používané myši, pretože práve tie majú podobnú genetiku ako my, ľudia. Pravda je však taká, že aj keď podobnosť skutočne existuje, je príliš malá a zďaleka nestačí na to, aby sa dalo s istotou tvrdiť, že prípravky sú pre človeka skutočne bezpečné. Toto nespoľahlivé testovanie je však často ignorované a lieky testované na zvieratách sa bez problémov dostávajú na trh s tým, že je vedecky “dokázaná” ich účinnosť.

Prečítajte si tiež:
Olga Hepnarová, posledná žena popravená v Československu, pred 45 rokmi vrazila nákladniakom do ľudí

Zdroj: wakeup-world.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií