fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Medvedev označil Britániu za večného nepriateľa Moskvy a vyhráža sa najmodernejšími ruskými zbraňami

Britská vláda uvalila sankcie na ruského sudcu a ďalších dvoch predstaviteľov, ktorí podľa nej majú spojenie so zatknutím väzneného kritika Kremľa Vladimira Kara-Murzu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) – Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev označil Spojené kráľovstvo za „večného nepriateľa“ Moskvy po tom, čo britská vláda uvalila sankcie na ruských jednotlivcov. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Británia bola a vždy bude naším večným nepriateľom, prinajmenšom dovtedy, kým ich arogantný a mizerne vlhký ostrov nezmetie do temných hlbín mora vlna vytvorená najmodernejším ruským zbraňovým systémom,“ napísal Medvedev v piatok na Telegrame.

Britská vláda uvalila sankcie na ruského sudcu a ďalších dvoch predstaviteľov, ktorí podľa nej majú spojenie so zatknutím väzneného kritika Kremľa Vladimira Kara-Murzu. Sankcie zahŕňajú zmrazenie aktív a zákaz cestovania.

Medvedev, ktorý je taktiež zástupcom šéfa ruskej Bezpečnostnej rady, sa nedávno vyhrážal raketovým útokom Medzinárodnému trestnému súdu (ICC) v holandskom Haagu po tom, čo vydal zatykač na ruského vodcu Vladimira Putina.

Viac k témam: Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Medvedev označil Britániu za večného nepriateľa Moskvy a vyhráža sa najmodernejšími ruskými zbraňami © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií