fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov sa práve začína!

Máte tip? napíšte nám mailom

Folklór, kroje, výšivky… stále viac sa zamilúvame do našich národných pokladov.

Nielen to, že sa ľudovky a folklórne súbory tešia popularite a dostali sa do telky (v podobe relácie Zem spieva) alebo že naša obľúbená Tamara Šimončíková Heribanová je známou zberateľkou krojov a v jednom sa ukázala napríklad aj na Plese v opere 2017.

https://www.instagram.com/p/BO-E6kKhRDI/?hl=sk&taken-by=tamaraheribanova

 

Pozornosť sa v súvislosti s folklórom upriamuje aj na deti, ktoré majú dokonca svoj vlastný festival. 21. ročník sa začína práve dnes a potrvá do nedele 10. júna.

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov Bratislava sa zaradil medzi zaujímavé programy hlavného mesta SR. Symbol festivalu – rozžiarené slnko, ktoré festival sprevádza na každom kroku – hlavne krojovaným sprievodom mestom, pritiahol pozornosť divákov, médií, turistov a stretol sa s nadšením a spokojnosťou účastníkov.

Plagát festivalu. Zdroj: facebook.com/Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

Snahou hlavného organizátora festivalu, Cechu detských folklórnych súborov, je vybudovanie a udržiavanie tradície detského folklórneho festivalu v Bratislave. Medzinárodný folklórny festival je príležitosťou stretnutia sa detí, ktoré svoj voľný čas venujú záľube v ľudových piesňach, hudbe a tanci. Festival chce poukázať na krásu slovenského folklóru a prispieť k udržiavaniu a šíreniu ľudových tradícií Slovenska aj prostredníctvom činnosti detských folklórnych súborov. Stretnutím so zahraničnými účastníkmi sa umožní deťom spoznať aj kultúru iných krajín, nadviazať nové priateľstvá a odbúrať jazykové bariéry, či naučiť sa tance a piesne iných národov.

Prečítajte si tiež:
ODETÍ DO KRÁSY: Publikácia oslavujúca krásu krojov a folklóru je už na pultoch kníhkupectiev

Program je nasledovný:

7.-10.6.2018

10:00-19:00 21 rokov našich krojov – výstava pre verejnosť vo V-klube (Námestie SNP)

8.6.2018

10:00 Koncerty pre školy a verejnosť v Bratislave

16:30 Krojovaný sprievod detí Starým Mestom

17:15 Folklór v meste – koncert detí (Hlavné námestie)

9.6.2018

15:00 Festival v okolí – vystúpenie v  okolitých obciach/mestách súčasne

10.6.2018

16:00 Dobre sa tu majte! – záverečný galaprogram festivalu (Hlavné námestie)

 

A vyzerá to tam nejako takto:

Zdroj: TASR

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií