fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan a Harry: Prieskum odhalil čo si o nich myslia Kanaďania

Meghan Markle a princ Harry sa vo veľkom rozlúčili s kráľovskými funkciami a vracajú sa do Kanady. Čo na to obyvatelia tejto krajiny?

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a Harry sa rozhodli opustiť kráľovskú rodinu a žiť svoj vlastný, samostatný život, ďaleko od Veľkej Británie. Zdá sa, že Megxit bol skvelým rozhodnutím. Ale nie pre všetkých. Zatiaľ, čo manželia zo Sussexu žiaria šťastím, obyvatelia Kanady neskrývajú svoje znechutenie.

Meghan Markle a Harry strácajú fanúšikov

Meghan Markle a Harry získali nezávislosť a sú radi, že budú konečne môcť žiť slobodne a zároveň budú nezávislí od britskej monarchie. Ostrosledovaný pár sa plánuje vrátiť do Kanady už budúci týždeň  a to presne v pondelok, 16. marca 2020. Avšak zdieľajú rovnakú radosť z ich nového života aj Kanaďania? Najnovší prieskum spoločnosti Research Co odhaľuje aký je skutočný názor obyvateľov Kanady na manželov zo Sussexu, ako aj na ich návrat.

Zdá sa, že škandál spôsobený Megxitom značne uškodil na obľúbenosti zainteresovaných strán. Meghan Markle a Harry strácajú na popularite zatiaľ čo na druhej strane, Kate Middleton stúpa a jej hodnotenia sa zdvojnásobujú. Prečo je tomu ta a čo za tým je? Podľa anglickej webovej stránky Express.co môže za klesajúcu popularitu Sussexu spor o náklady na bezpečnosť pre Sussex vo Vancouveri. Tie doposiaľ hradila Kanadská vláda, čo značne rozhnevalo všetkých jej obyvateľov. Zdroj blízky kráľovskej rodine sa vyjadril, že kráľovná Alžbeta II. chce napriek Megxitu finacovať ochranu rodiny svojho vnuka, princa Harryho. S tým však absolútne nesúhlasia obyvatelia Anglicka. Kto bude nakoniec financovať bodyguardov tejto mladej rodiny nie je stále jasné. Odhadovaná suma za ochranu manželov zo Sussexu a ich syna je odhadovaná na viac ako 23 miliónov libier.

Prečítajte si tiež:
Meghan a Harry: Dôkaz, že Megxit začali plánovať už pred rokom!

Popularita kráľovskej rodiny

Obľúbenou osobnosťou monarchie zostáva kráľovná Alžbeta II. Ak by si mali Kanaďania vybrať ďalšieho panovníka, jednoznačne by to bol brat Harryho, princ William. Jeho popularita je omnoho vyššia, ako obľúbenosť jeho otca, princa Charlesa.

Prieskum však vo všeobecnosti naznačuje, že na druhej strane Atlantiku nie je britská monarchia vôbec populárna. Mnohí dúfajú v koniec tohto “režimu” po tom, ako zomrie kráľovná Alžbeta II. Dokonca, prieskum z roku 2017 ukazuje, že až 41% kanadských občanov by chcelo tento režim vládnutia zrušiť.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií