fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan a Harry: Vieme, kedy Megxit nadobudne oficiálnu platnosť!

Buckingham konečne stanovil dátum, kedy budú môcť Meghan a Harry začať slobodne a bez kráľovských funkcií žiť nový život.  Medzitým musia splniť niekoľko povinností a pre britskú monarchiu budú musieť byť v nasledujúcich týždňoch obzvlášť aktívni.

Máte tip? napíšte nám mailom

Odchod ostro sledovaného páru zo Sussexu ešte nie je oficiálny. Napriek tomu, že sa manželia Harry a Meghan spoločne so svojím malým synom Archiem pred niekoľkými týźdňami usadili v Kanade, naďalej sú stále členmi britskej kráľovskej rodiny. A pred oficiálnym uzavretím všetých dohôd ohľadom Megxitu ich čaká ešte niekoľko bodov, ktoré treba dokončiť.

Megxit bude onedlho právoplatný

Po týždňoch diskusií ohľadom odchodu Harryho a Meghan z kráľovskej rodiny sa Buckinghamský palác zhodol na jednom dni. Utorok 31. marca 2020. Vtedy nadobudne Megxit oficiálnu platnosť a Sussex si bude môcť robiť, čo chce. Chodiť do práce, zverejňovať fotografie, videá, ako aj poskytovať akékoľvek rozhovory. Keďže ide o prvý odchod z kráľovskej rodiny v histórii britskej monarchie, o dvanásť mesiacov neskôr sa uskutoční analýza, ktorá bude sledovať dopad Megxitu.

Palác tiež potvrdil, že Meghan a Harry zatvorili svoju kanceláriu v Buckinghame. Ich tím, ktorý pozostával z pätnástich zamestnancov, teraz čelí prepúšťaniu. Napriek tomu, že si obaja manželia môžu ponechať titul vojvoda a vojvodkyňa, svoje kráľovské mená už Sussex nebude môcť používať tak, ako si predstavoval. Kráľovná im totiž použitie mena Sussex Royal zakázala. Týmto rozhodnutím im teda prekazila plány na podnikanie a vlastnú značku. Okrem toho princ Harry nebude môcť používať svoje vojenské hodnosti.

Prečítajte si tiež:
17-ročné dievča si objednalo vraždu rodičov. Polícia ju už obvinila

Meghan Markle a Harry majú ešte niekoľko povinností

Pokiaľ nadobudne Megxit oficiálnu platnosť, manželia sa musia vyrovnať s tým, že ich účasť na viacerých podujatiach je viac ako potrebná. V piatok 28. februára sa princ Harry pripojí k spevákovi Jon Bon Jovimu. Dôvodom je nahrávanie jeho piesne Unbroken so zborom Invictus Games. O týždeň neskôr, 5. marca, sa zúčastní odovzdávania cien Endeavor Fund Awards. Na druhý deň sa pripojí k Lewisovi Hamiltonovi na oficiálne otvorenie Silverstone Experience. Jedná sa o úplne nové múzeum, ktoré rozpráva príbeh minulosti, súčasnosti a budúcnosti britských automobilových pretekov.

Meghan budeme môcť vidieť spolu s manželom 7. marca na hudobnom festivale v Mountbatten. Následne sa obaja 9. marca 2020 pripoja k zvyšku kráľovskej rodiny pri každoročnej bohoslužbe v opátstve Westminster.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií