fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na názore kráľovnej im nezáleží: Syn Meghan Markle a princa Harryho bude vegán!

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a princ Harry sa momentálne tešia zo svojho štvormesačného synčeka Archieho. Sympatický kráľovský párik však prekvapil, keď oznámil, že dieťa budú vychovávať na vegánskej strave.

Meghan Markle zažila rozprávku na vlastnej koži

Keď sa Meghan Markle prvýkrát objavila na verejnosti po boku princa Harryho, spôsobilo to doslova ošiaľ. Herečka z USA s afroamerickými koreňmi akosi nezapadala do tradícií britskej kráľovskej rodiny, no napriek tomu sa okamžite stala miláčikom. S Harrym od začiatku tvorili idylický pár a ich zamilovanosť bola vždy nepopierateľná. Spôsob, akým sa na seba dívali by nejedného z nás až dojal. Harry a Meghan Markle sa zasnúbili začiatkom novembra 2017 a 19. mája 2018 mali veľkolepú svadbu v kaplnke svätého Juraja na zámku Windsor. Krátko na to oznámili, že čakajú potomka. Archie, nový člen britskej kráľovskej rodiny prišiel na svet 6. mája tohto roku.

View this post on Instagram

Today The Duke and Duchess of Sussex joined The Queen and members of The Royal Family at the annual Trooping the Colour, to celebrate Her Majesty’s official birthday. Trooping the Colour orginated from traditional preparations for battle and has commemorated the birthday of the sovereign for more than 250 years. In the 18th century, guards from the royal palaces regularly assembled to “troop" colours or flags down the rank, so they could be seen and recognised by the soldiers. In 1748, it was announced this parade would also mark the Sovereign’s official birthday. Trooping the Colour is performed by regiments of the British and Commonwealth armies for The Queen’s birthday parade, allowing them to pay a personal tribute to Her Majesty. Today over 1400 parading soldiers, 200 horses and 400 musicians came together on Horse Guards Parade in London in a great display of military precision, horsemanship and fanfare. The parade concludes with a 41-gun salute fired by The King’s Troop, following which The Queen leads members of The Royal Family back to the balcony of Buckingham Palace to watch the Royal Air Force flypast display. Photos credit: PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Malý Archie bude vegán

Harry a Meghan nikdy neboli typickým kráľovským párom vyznávajúcim všetky zaužívané tradície. Zdá sa, že si vytvorili vlastný koncept a posúvania hraníc sa rozhodne neboja. Výnimky sa konali na ich svadbe, pri pôrode Archiecho i jeho krste. A vyzerá to tak, že v podobnom duchu mienia pokračovať. Najnovšie totiž prekvapili vyjadrením, že zo svojho syna vychovajú vegána.

O princovi Harrym a Meghan Markle je známe, že téma ekológie a udržateľnosti je im blízka. Harry sa nedávno verejne vyjadril, že s manželkou neplánujú viac ako dve deti, pretože by to bolo sebecké voči prírode. Navyše, už pred príchodom ich syna začali žiť zdravšie, Meghan jedla prevažne rastlinnú stravu a Harry postupne obmedzoval mäso. Kráľovná Alžbeta II. však so zavádzaním vegánstva do kráľovskej rodiny nesúhlasí.

Nový ekologický trend

Téma vegánstva je v súčasnosti veľmi diskutovaná. Za posledné roky nabrala rastlinná strava masívne na popularite a stala sa hitom. Treba povedať, že z hľadiska udržateľnosti ide o pozitívny trend, pretože živočíšna výroba pri stále rastúcej populácii je pre planétu čoraz väčšou záťažou. Na strane druhej sa ozývajú odporcovia, ktorí tvrdia, že tento spôsob stravovania nie je pre ľudské telo optimálny a môže byť príčinou vážnych zdravotných ťažkostí. Či dieťa vychovávať k vegánstvu alebo nie, je teda na zvážení každého rodiča zvlášť.

Jedzte menej mäsa: vegánska strava je najlepším spôsobom, ako bojovať proti zmene klímy, hovorí najnovšia štúdia

Zdroj: WebNoviny.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií