fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Harry a Meghan môžu prísť o syna: Archie je majetkom kráľovnej

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a princ Harry sa rozhodli vystúpiť z kráľovskej rodiny a osamostatniť. Toto svoje rozhodnutie však úplne nepremysleli. Kráľovná Alžbeta II. má právo prevziať úplnú zodpovednosť za ich syna a vychovávať ho.

Meghan Markle a Harry spôsobili skutočné zemetrasenie. Tým, že manželia zo Sussexu oznámili svoje vystúpenie z kráľovskej rodiny bez toho, aby sa poradili s Alžbetou II., vyvovali ďaľšiu vlnu búrok a rozhorčenia. A toto ich rozhodnutie nezostane bez následkov. Jej Veličenstvo, kráľovná Alžbeta II., by dokonca mohla legálne prevziať 100-percentnú starostlivosť o ich syna Archieho.

Meghan Marke priznáva, že sa necíti dobre - klocher.sk
Zdroj: Instagram @meghanmarkle

Harry a Meghan sú ešte viac „toxickí“ ako princ Andrew

Presne to hovoria kritici tohto kráľovského páru. Svojím dištancovaním sa od kráľovskej rodiny urobili Meghan Markle a Harry nenapraviteľné rozhodnutie. Tento ich “novoročný puč” nikto neočakával a v kráľovskej rodine to vyvovalo obrovský hnev. Hovorí sa, že  počas prázdnin boli manželia zo Sussexu v telefonickom kontakte s kráľovnou aj princom Charlesom, ale nenaznačili nič, čo by rodinu viedlo k očakávaniu ich rozhodnutia. Napriek podpore kráľovnej v ich 6-týždňovej dovolenke si pre ňu pripravili neprijemné prekvapenie. A teraz budú musieť niesť následky.

Prečítajte si tiež:
Greta Thunberg sa rozplakala počas prejavu, Donald Trump ju vysmial

Archie je “majetkom” kráľovnej

Meghan Markle a Harry vyjadrili túžbu žiť vo Veľkej Británii aj v Severnej Amerike. Sú presvedčení, že toto rozhodnutie umožní vychovávať ich syna Archieho tak, “aby si vážil kráľovskú tradíciu, do ktorej sa narodil”, ale zároveň im aj umožní sústrediť sa na “novú kapitolu”. A presne tento bod ich plánov môže kráľovná Alžbeta II. prekaziť. Ak prvorodený syn manželov zo Sussexu neprijal na žiadosť svojich rodičov kráľovský titul, ostáva “majetkom” kráľovnej. Podľa platného britského zákona z roku 1717 sú všetci maloletí potomkovia  “pod vlastníctvom” kráľovskej koruny. Tento zákon je tiež dôvodom, prečo William a Harry alebo dokonca ich sesternice Eugenie a Beatrice, museli požiadať Alžbetu II. o povolenie uzavrieť manželstvo.

S platnosťou tohto zákona sa musela po rozvode s princom Charlesom vyrovnať aj verejnosťou milovaná Lady Diana. Tá kvôli rozvodu s Charlesom nesmela chodiť na výlet s Williamom a Harrym bez jej súhlasu.

Tento zákon je jednoznačne hlavným dôvodom, prečo by sa Meghan Markle a Harry mali poriadne zamyslieť nad svojím rozhodnutím.

Prečítajte si tiež:
Princ Harry: Na súkromnej klinike podstúpil bolestivý zákrok

Čítajte tiež:

Meghan Markle sa rozhodla: Jej otec Archieho nikdy neuvidí

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií