fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle a Harry sa zadĺžili Buckinghamu: Z čoho to splatia?

Meghan Markle a Harry už viac nie sú členmi kráľovskej rodiny. Ich odchod dnes nadobudol platnosť. Splnili si všetky záväzky voči britskej monarchii?

Máte tip? napíšte nám mailom
Meghan Markle a Harry môžu konečne začať žiť svoj nový život, nezávisle od kráľovskej rodiny. Dnes 31. marca 2020 nadobudol Megxit oficiálnu platnosť. Vyrovnali rodičia malého Archieho všetky svoje dlhy s britskými daňovými poplatníkmi, ktorí doteraz financovali ich životný štýl? Buckingham mlčí …

Meghan Markle a Harry sú konečne slobodní

Budú platiť za všetko vrátane svojej bezpečnosti. Inými slovami: Meghan Markle a Harry už nie sú aktívnymi členmi kráľovskej rodiny a už viac nemôžu využívať výhody spojené s ich štatútom kráľovských výsostí. Rovnako sú povinní refundovať náklady, ktoré boli spojené s rekonštrukciu ich sídla Frogmore, kde je ich anglická “základňa”. Richard Palmer, kráľovský expert časopisu The Express, uvádza, že táto úhrada zostáva veľmi nejasná. Podľa novinára Buckinghamský palác uprednostňuje neinformovať o vymáhaní tohto „dlhu“. Ten je vo výške viac ako 2,6 milióna eur a financovali ho britskí daňoví poplatníci.
Manželia zo Sussexu tiež súhlasili s platením nájomného za využívanie ich sídla, ale návrat do Británie sa nezdá príliš aktuálny. „Rozvrh návštev a program ešte nebol stanovený,“ povedal Richard Palmer.
V súčasnosti sa návrat Sussexu do Spojeného kráľovstva javí viac hypoteticky ako reálne. A to aj napriek tomu, že ich kráľovná Alžbeta II. vyzvala, aby strávili leto v Balmorale.

Meghan a Harry v novom dome

Za posledné dva mesiace sa Meghan a Harry sťahovali už dvakrát. V januári sa manželia zo Sussexu vzdali svojich kráľovských funkcií a začali sa pripravovať na svoj nový život v Kanade. Tu však Meghan rýchlo pochopila, že ak chce zarobiť, ale hlavne ušetriť čo najviac peňazí, musí si nájsť na bývanie iné, lepšie miesto. V Kanade jej totiž hrozilo daňové obmedzenie. Denníku The Sun to potvrdil aj zdroj blízky manželom zo Sussexu. Meghan Markle by ako americká občianka musela platiť dane zo svojho celosvetového príjmu americkej vláde a z jej kanadského príjmu orgánom tejto krajiny. Toto platenie daní bolo jedným z hlavných hnacích motorov ich presťahovania sa. Je zrejmé, že okrem platenia daní bola pre nich dôležitá aj skutočnosť, že kanadská vláda oznámila, že nebude prispievať na ich náklady na bezpečnosť.

Prečítajte si tiež:
Harry a Meghan nestrávia Vianoce v Británii: Schyľuje sa k hádkam?

Nový život, nové príležitosti

„Tento krok bol plánovaný. Uvedomili si, že bývanie v Kanade nebude fungovať z viacerých dôvodov a chcú mať domov v Los Angeles. Majú tam obrovské možnosti,“ uviedol zdroj.

Z profesionálneho hľadiska má Meghan Marle v Los Angeles množstvo príležitostí a možností. Na druhej strane je tam hlavne jej matka, Doria Ragland. Tá mala podľa bulvárnych informácií obrovský vplyv na rozhodnutie Meghan a Harryho odísť z kráľovskej rodiny. Manželia zo Sussexu túto informáciu však nikdy nepotvrdili. Jedno je však isté, americké dievča sa vrátilo domov s jedným z najkrajších klenotov koruny.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií