fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle a Harry: Kanaďania ich vo svojej krajine nechcú

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a Harry sa rozhodli presťahovať do Kanady. Avšak obyvatelia ani Ministerstvo financií nie sú ich rozhodnutím nadšení.

Od šokujúceho oznámenia, keď princ Harry a Meghan Markle oznámili odchod z kráľovskej rodiny, prešiel už týždeň. Počas neho sa verejnosť ani médiá neprestali zaujímať a ostro sledovať manželov zo Sussexu, ako aj celú kráľovskú rodinu. Na prekvapenie všetkých, kráľovná Alžbeta II. podporila svojho vnuka a jeho manželku v ich rozhodnutí. V súčasnosti však priebehajú ďalšie rokovania, ktoré sa týkajú ich finančnej nezávislosti.

View this post on Instagram

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” – The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Kanada víta Sussex?

Hneď po oznámení odchodu z kráľovskej rodiny sa Meghan Markle vrátila do Kanady, kde nechala svojho syna Archieho. Už čoskoro by sa k nej mal pripojiť jej manžel, princ Harry. Ten sa ale ešte v pondelok 13. januára musel zúčastniť krízového stretnutia, na ktorom vyjednával s kráľovskou rodinou o ďalšom postupe. Podľa zverejnených informácií plánujú vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu svoj život rozdeliť medzi život v Kanade a vo Veľkej Británii. Ich rozhodnutie o odchode kráľovná Alžbeta II. nakoniec prijala.  Avšak Kanada, spojená Atlantickým oceánom s Veľkou Britániou, ako aj jej obyvatelia nie sú ich rozhodnutím nadšení.

Kto bude platiť za ich rozhodnutie?

Podľa informácií magazínu Evening Standard, nedávno zvolený kanadský premiér Justin Trudeau osobne ubezpečil kráľovnú Alžbetu II., že “Kanada súhlasí so zaplatením polovice nákladov súvisiacich s ochranou Meghan Markle a princa Harryho”. Celkové náklady na ochranu tohto páru sa odhadujú na 1,7 milióna kanadských dolárov. Obyvatelia Kanady sú pobúrení.

Známa kanadská novinárka, Sophie Durocher, sa vo svojej najnovšej reportáží pýta : ,,Dokážete si predstaviť, koľko liekov by sme mohli touto sumou ponúknuť chorým občanom?“ Bill Morneau, kanadský minister financií sa však snaží situáciu upokojiť a reaguje, že žiadne rozhodnutie o financovaní ochrany Meghan Markle a Harryho zatiaľ nebolo potvrdené.

Majú Meghan Markle a Harry dosť peňazí?

Citlivá téma o financovaní ochrany tejto mladej rodiny by sa však  mohla rýchlo vyriešiť. Princ Harry má veľké šťastie, pretože disponuje obrovským dedičstvom po svojej matke, nebohej princeznej Diane. Pokiaľ ide o Meghan, návrhy na spoluprácu sa jej hromadia. Nemal by byť teda problém, aby svoju ochranu financovali z vlastných zdrojov. Predsa len, chceli by byť samostatní.

Čítajte tiež:

Gwyneth Paltrow vytvorila a predáva sviečku s vôňou vagíny

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií