Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle a Harry: Kto bude skutočne platiť za ich bezpečnosť?

Meghan Markle a princ Harry dostali od amerického prezidenta Donalda Trumpa jasný odkaz. Američania nebudú financovať ich bezpečnosť. Kto ich ochranu teda zaplatí?

Meghan Markle a princ Harry sa minulý týždeň presťahovali do Los Angeles. Krok, ktorý prekvapil všetkých vrátane kráľovskej rodiny. A nikto z nich, vrátane kráľovnej ani jej manžela, princa Filipa, už nerozumie ich rozmarom. Podľa nich robia manželia zo Sussexu unáhlené rozhodnutia. Na jednej strane chápu ich túžbu po slobode a nezávislosti. So zmenou ich bydliska sa vynára aj ďalšia otázka. Kto bude financovať ich bezpečnosť, ktorá stojí milióny?

Donald Trump nedá na bezpečnosť Sussexu ani dolár

Meghan Markle a princ Harry opustili Kanadu a presťahovali sa do Los Angeles uprostred krízy koronavírusu, a to tesne predtým, ako sa hranice medzi týmito dvoma krajinami uzavreli. Táto správa neunikla ani Donaldovi Trumpovi, ktorý sa rozhodol manželom zo Sussexu nechať jasný odkaz. Prostredníctvom svojho účtu na Twitteri ubezpečil Meghan aj Harryho, že: ,,Spojené štáty nebudú platiť za ich bezpečnosť.“  Rozhodnutie však pre mnohých nie je vôbec žiadnym prekvapením. Predsa len Donald Trump a Meghan Markle boli vždy proti sebe. A nedávne slová princa Harryho, ktorého nachytali ruskí humoristi, nahnevali jedného z najmocnejších mužov na svete ešte viac.

Kto bude platiť za bezpečnosť Meghan Markle a Harryho?

Hovorca manželov zo Sussexu  uviedol, že rodičia malého Archieho nikdy nemali v pláne žiadať prezidenta o zabezpečenie ich ochrany. Podľa blízkej priateľky Sussexu „boli prijaté bezpečnostné opatrenia financované zo súkromných zdrojov“. A teda, Meghan Markle aj Harry budú svoju ochranku platiť z vlastného vrecka. Alebo nie?
Podľa Daily Mail Buckinghamský palác odmietol povedať, či budú anglickí daňoví poplatníci naďalej prispievať na účet Sussexu. Je to jedna z možností, ako by mohli Meghan aj Harry finacovať svoju ochranu.
Manželia zo Sussexu majú minimálne deviatich vysokokvalifikovaných britských dôstojníkov – ktorí cestujú medzi Spojeným kráľovstvom a Spojenými štátmi. Náklady na ich plat sa odhadujú na približne 9 miliónov eur ročne. Avšak rodičia malého Archieho potrebujú na svoju ochranu omnoho viac bodyguardov, nakoľko mnohokrát nechodia do spoločnosti naraz. Suma za ich ochranu sa podľa informácií v tomto prípade šplhá až na viac ako 20 miliónov eur.
Zdroj gala
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií