fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan a Harry panikária: Nemajú dosť peňazí na pokrytie výdakov

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdá, že princ Harry a Meghan Markle majú finančné problémy. Obaja zatiaľ nepracujú a ich život je neuveriteľne nákladný. Ostro sledovaný pár bude musieť znížiť svoje výdavky.

Manželský pár zo Sussexu šokoval 8. januára 2020 celý svet. Na svojom Instagramovom profile zverejnili informáciu o svojom odchode z kráľovskej rodiny. Ich rozhodnutie prišlo na základe nepretržitých útokov britských médií v posledných mesiacoch. Obaja sa vzdali funkcií vyšších členov kráľovskej rodiny a plánovali samostatnosť bez finančnej podpory kráľovskej rodiny. Po dlhých diskusiách však nakoniec Meghan Markle a Harry súhlasili s finančnou pomocou princa Charlesa. Tá im však podľa najnovších informáciií nebude dlho stačiť ani na pokrytie života. Známy pre svoj impozantný životný štýl, bude musieť pár zo Sussexu znížiť svoje výdavky.

Harry a Meghan vyhrali. Kráľovná súhlasila s prechodným obdobím
cnn.com

Z čoho žije Harry a Meghan Markle

Keď boli Harry a Meghan aktívnymi členmi kráľovskej rodiny, ich príjmy pochádzali prevažne z financií princa Charlesa, vojvodu z Cornwallu. Hoc si na začiatku tvrdohlavo stáli za svojím rozhodnutím a chceli byť absolútne nezávislí od financií kráľovskej rodiny, na konci svoje rozhodnutie zmenili. Princ Charles bude svojmu mladšiemu synovi a jeho manželke vyplácať pravidelne  2,5 milióna libier ročne. Ak by sa manželia zo Sussexu uskromnili, táto suma by im stačila na obyčajný život v Kanade. Ale…

Prečítajte si tiež:
81-ročný Robert Redford odchádza do dôchodku, hereckú kariéru vešia na klinec

Sussex musí vyplatiť svoj dlh

Vďaka príspevku od princa Charlesa dokážu manželia vyplatiť náklady, ktoré boli spojené s rekonštrukciou ich sídla Frogmore, kde sa po svadbe nasťahovali. Celkové náklady sa vyšplhali na 2,4 milióna GBP, pričom rekonštrukcia bola uhradená z daní britských občanov. Nakoľko už Harry ani Meghan nie sú členmi kráľovskej rodiny, túto sumu musia na základe rozhodnutia kráľovnej Alžbety II. uhradiť v plnej výške. Tento príkaz sa u britskej verejnosti stretol s pozitívnymi ohlasmi, nakoľko občania Veľkej Británie boli sumou za rekonštrukciu sídla pobúrení.

Finančná pomoc poskytnutá princom Charlesom však nestačí na kúpu domu, v ktorom sa Harry a Meghan Markle spolu so svojím synom usadili. Obaja teda budú musieť nájsť v blízkej dobe riešenie ich situácie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií