fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle: Jej manžel Harry zlyhal ako vojak

Princ Harry by sa ako bývalý vojak mal k súčasnej kríze koronavírusu postaviť čelom a pomáhať svojej rodine. Miesto toho sa s Meghan Markle presťahoval a neukazuje sa na verejnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom
Meghan Markle a Harry za sebou definitívne zavreli dvere paláca. Od 31. marca 2020, keď Megxit nadobudol oficiálnu platnosť, už nie sú  členmi kráľovskej rodiny a nedisponujú ani kráľovskými funkciami. A hoc tomu tak je, verejnosť, médiá, ale hlavne kráľovská rodina by od nich očakávali, že v súčasnej kríze koronavírusu podporia britskú monarchiu. Ale hlavne, že tak urobí Harry. No nie je tomu tak. S Meghan Markle sa odsťahoval do Los Angeles a svoje povolanie vojaka, na ktoré bol kedysi taký hrdý, ignoruje.

Princ William je rozhodnutý pomáhať

Spojené kráľovstvo rovnako ako väčšina krajín na svete uvaľuje na svojich obyvateľov obmedzenia, ktoré vedú k zastaveniu epidémie koronavírusu. A kráľovská rodina sa snaží dopad problémov, ktoré koronavírus spôsobuje, zmierniť. Okrem toho, že Kate Middleton a princ William boli veľmi veľkorysí a rozhodli sa darovať 5 miliónov libier organizácii, ktorá sa venuje boju za duševné zdravie, je princ William pripravený vrátiť sa do záchranných zložiek. Ako uvádza britský bulvárny magazín The Sun, napriek svojim kráľovským povinnostiam sa manžel Kate Middleton chce zúčastniť boja proti koronavírusu tým, že sa opäť stane pilotom leteckej záchrannej služby. A budúci kráľ túto prácu už dôverne pozná. V minulosti bol totiž pilotom vrtuľníka lekárskej pohotovosti.

Prečítajte si tiež:
Toto je nový zoznam vládnych opatrení na riešenie krízy koronavírusu

A čo Harry a Meghan Markle?

Najmladší syn princa Charlesa bol od mája 2005 do apríla 2006 vyškolený ako dôstojník Kráľovskej vojenskej akadémie v Sandhurste. Pôsobil predovšetkým v Afganistane. V roku 2010 získal pilotný diplom od Army Air Corps. V roku 2014 ho prevelili a už nemohol pracovať v teréne. Dôvodom bolo veľké riziko, ktoré mohla jeho prítomnosť spôsobiť. V roku 2015 preto rezignoval. Nič to však nemení na tom, že v čase krízy koronavírusu by princ Harry ako bývalý vojak mal stáť rovnako ako iní v prvej línii “boja proti neviditeľnému nepriateľovi”. A príklad by si mal jednoznačne brať od svojho brata, ktorý je rozhodnutý pomáhať, a to aj napriek obrovskému riziku.

Zdroj blízky vojvodovi zo Sussexu sa však mladšieho syna princa Charlesa zastal a povedal, že: ,,Harry ako vycvičený vojak by bol veľmi rád, aby mohol pomôcť. A je sklamaný z toho, že sa nebude môcť zapojiť do oboja proti koronavírusu spolu s ostatnými členmi kráľovskej rodiny.”

Pre Harryho, ktorý je teraz v Los Angeles, nemohlo byť načasovanie Megxitu ťažšie.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií