fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo Meghan Markle nemala korunku od svojho svadobného dňa, na rozdiel od Kate a kráľovnej?

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle sa stala „princeznou Spojeného kráľovstva“, keď sa v roku 2018 vydala za princa Harryho. Aj keď sa môže zdať, že si môže dovoliť obliecť čokoľvek, nie je tomu úplne tak.

Vojvodkyňa zo Sussexu mala na svojej kráľovskej svadbe v roku 2018 diadém (ozdobnú korunku), avšak odvtedy ju nenosila. Markle je určite vhodná na jej nosenie, pretože podľa kráľovskej etikety musíte byť buď narodená princeznou alebo sa oženiť s príslušníkom kráľovskej rodiny, aby ste mohli diadém nosiť.

Doplnok je bežný medzi členmi kráľovských rodín. Napríklad jej švagriná Kate Middletonová nosieva diadém Lover’s Lover’s Knot na viacerých podujatiach. Naposledy na štátnej hostine s Donaldom Trumpom, ako aj na nedávnej recepcii v Buckinghamskom paláci .

meghan korunka
Vojvodkyňa z Cambridge v Buckinghamskom paláci v stredu. Victoria Jones / WPA Pool / Getty Images

Kráľovná nosila na oboch udalostiach diadém.

Doposiaľ nemala príležitosť

Richardom Fitzwilliamsom, vysvetľuje, že Markle korunku nenosí, pretože doposiaľ nemala príležitosť.

meghan korunka
Britská kráľovná Elizabeth II a prezident USA Donald Trump v hudobnej sále pred štátnou hostinou v plesovej sále v Buckinghamskom paláci ALASTAIR GRANT / AFP / Getty Images

Tiary nosia kráľovskí predstavitelia na svadbách, štátnych hostinách a na iných podujatiach,“ vysvetlil Fitzwilliams. „Nepochybne ich bude nosiť na vhodných budúcich udalostiach. Hoci to samozrejme bude závisieť od povinností, na ktorých sa dohodnú spolu s Harrym.

Prečítajte si tiež:
Tričko za 500$ zmení vzor pri rádioaktivite alebo znečistení

Príliš extravagantné

Médiá špekulovali o tom, prečo vojvodkyňa nenosila diadém na štátne večere, ktorých sa minulý rok zúčastnila na Fidži a v Tongu, pričom v správe dailymail uvádza, že princ Charles jej odporučil, aby korunku nenosila, pretože by to mohlo byť vnímané ako „príliš extravagantné“. ”

Meghan tomu všetkému nerozumela, pretože bola v tejto úlohe nová, a tak jej princ Charles povedal, že by to nebolo vhodné,“ uviedol dailymail.

 

Dress code obliekania na večeri v Tongu a Fidži bol uvoľnenejší v súlade s osobnými preferenciami Harryho a Meghan počas ich turné po Oceánii,“ povedal. „Harry mal na sebe čiernu kravatu. Nebolo by vhodné, aby si Meghan dala korunku.“

Avšak napriek tomu, že členovia kráľovskej rodiny pri nosení diadémov majú prísne pravidlá, to však neznamená, že by sme nikdy neuvideli vojvodkyňu s korunkou.

Prečítajte si tiež:

Kráľovná Alžbeta II.: Kto je jej obľúbený člen rodiny?

 

zdroj: https://www.insider.com/meghan-markle-not-wearing-tiara-wedding-kate-middleton-queen-2019-12

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií