fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan medzi talentovanými umelcami: Archie bude nosiť rifle od tohto dizajnéra!

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan je v týchto dňoch spolu s manželom Harrym a synom Archiem na návšteve Južnej Afriky. Mladých umelcov v Johannesburgu navštívila sama.  

Vojvodkyňa zo Sussexu v pondelok navštívila umelecké štúdio v Johannesburgu. Stretnutia sa zúčastnila sama bez manžela Harryho a syna Archieho. Ako darček dostala rifle na traky aj pre svojho syna.

Meghan prišla na návštevu sama

Kráľovský výlet po južnej Afrike pozostáva z mnohých aktivít. Harry nedávno navštívil mínové pole v Angole, kde pred 22 rokmi zavítala aj jeho zosnulá matka Diana. Na ôsmy deň bola odfotografovaná aj Meghan. Objímala deti a rozprávala sa s mnohými umelcami na mieste, ktoré sa nazýva Victoria Yards. Ide o projekt, ktorý je domovom dizajnérskych štúdií a umeleckých galérií.

Medzi podnikmi, ktoré navštívila vojvodkyňa, bola spoločnosť Tshepo Jeanmaker. Založil ju návrhár Tshepo Mohlala. Vyrába džínsy na mieru a v súčasnosti zamestnáva 10 ľudí. 

Dizajnér Tshepo Mohlala vysvetlil vojvodkyni, že logo koruny na jeho džínsoch predstavuje tri dámy, ktoré ho vychovali.

„Asi pre štyrmi týždňami mi volali z britského veľvyslanectva. Meghan si objednala pár džínsov a práve dnes si ich prišla prevziať,” uverejnil na Twitteri Tshepo Mohlala.

https://twitter.com/TshepoJeans/status/1178706816269787138?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1178706816269787138&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cnn.com%2Ftravel%2Farticle%2Fmeghan-markle-johannesburg-victoria-yards-intl%2Findex.html

Dizajnér Meghan prekvapil a daroval jej jeden kúsok riflí aj pre malého kráľovského potomka. 

Spoznala mnohých umelcov a remeselníkov

Vojvodkyňa sa počas návštevy stretla aj s riaditeľom spoločnosti 94 Colours, ktorá spája mladých ľudí prostredníctvom umenia v niekoľkých komunitných projektoch s názvom Makers Valley a Sibusiso Zulu. Riaditeľ Mogau Hectorom Dibakoane je zároveň zakladateľom organizácie Sneakers 4 Change, ktorá obdarúva teniskami tých, ktorí si ich nemôžu dovoliť.  

View this post on Instagram

While at Victoria Yards in Johannesburg this afternoon, The Duchess of Sussex had the opportunity to learn more about the importance of, and how to enable a ‘wellbeing economy’ thanks to Co-Director of the Maker’s Valley Partnership, Simon Sizwe. Simon was awarded a full scholarship to attend the Young African Leaders Initiative programme initiated by President Obama, and he explained that by investing in the overall well-being of a community and its people, and focusing on that economy, you can enrich everyone for a better quality of life. She also met with the owners of Sobae Frozen, an entrepreneurial duo who created their small business as a solution to food waste, creating vegan sorbet from unused fruit from Victoria Yards. At the end of her visit, The Duchess was moved by the original poetry of Belita Andre, the winner of the Poetry Grandslam. In her reading she said: “The Maker’s Valley is a social and enterprise hub, a wave between my corner of the world and yours. Insisting that beyond the anchors of survival. How to make sure that everyone gets to shore, pass around an ocean of stars, not because our sleepless nights are equal but because our dreams are.” • #RoyalVisitSouthAfrica

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Meghan navštívila aj malú firmu, ktorá vyrába ručne robené knihy z recyklovaného materiálu, no vypočula si aj vystúpenie umelkyne a textárky Belity Andre.

Kráľovský pár ma zriadený aj instagramový účet, na ktorom zdieľa fotografie zo svojich návštev. O pondelkovom stretnutí pod fotografiou uviedli, že ho považujú za výnimočné, pretože vojvodkyňa sa dozvedela niečo nové najmä o ekonomike prosperity.

Vojvodkyňa zo Sussexu navštívila miesto Victoria Yards, ktoré oslavuje moc komunity a spája miestnych remeselníkov a „tvorcov“, aby sa spoločne podporovali a učili sa jeden od druhého, “ zverejnil instagram Sussex Royal.

View this post on Instagram

While in Johannesburg today, The Duchess of Sussex visited Victoria Yards, which celebrates the power of community, bringing local artisans and “makers” together to rebuild, support and learn from each other on a holistic level. It was an exceptional afternoon where The Duchess had the chance to connect with the children and founders of the phenomenal programme for kids’ development Timbuktu in The Valley. She was also struck by the local denim designer who founded eponymous brand Tshepo who shared this info about the logo for his line: “The crown on my jeans represents the three ladies who raised me. Enjoy wearing this crown.” Such a beautiful and touching sentiment! Artists, artisans, sculptors, metal workers and carpenters are all part of the fabric of Victoria Yards, but it also utilizes the power of The DICE programme which supports several other local organisations in their work with marginalised youth and women. These include: 94 Colours (run by The Duchess’ guides for the day, Hector and Sibusiso), CDP (a development programme for young unemployed and marginalised women that provides training to start creative enterprises), Enke (rebuilds the confidence and self-belief of unemployed youth through training and practical experience), 26’10 South (an architecture firm designing a local youth centre) and ReimagiNation (works with local secondary school students to create a social and creative enterprising mindset). Stay tuned for more updates from this special afternoon… #RoyalVisitSouthAfrica

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Umelci, remeselníci, sochári, kovovýrobcovia a tesári sú súčasťou štruktúry Victoria Yards, ale využíva aj silu programu DICE, ktorý podporuje niekoľko ďalších miestnych organizácií v ich práci s marginalizovanou mládežou a ženami.

Zatiaľ, čo Meghan spoznávala kultúru umelcov, princ Harry navštívil národný park Liwonde na juhovýchode Malawi a vzdal hold britskému vojakovi, ktorý bol zabitý počas operácie zameranej proti pytliactvu.

Zdroj: cnn.com 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií