fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan a Harry: Kráľovná im ponúkla posledný kompromis

Harry a Meghan Markle svojím rozhodnutím neuveriteľne ublížili kráľovnej. Napriek jej snahe udržať manželov zo Sussexu v kráľovskej rodine, musela nakoniec prijať ich odchod a urobiť zásadne rozhodnutie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Život kráľovskej rodiny je plný radosti a smútku, ale za posledných niekoľko mesiacov kráľovná Alžbeta II. skutočne vzbudzuje dojem, že je hrdinkou románu Jane Austen. Britská hlava monarchie, ktorá sa vďaka manželom zo Sussexu doslova niekoľko mesiacov zmietala medzi rozumom a pocitmi, hrdosťou a predsudkom, sa rozhodla.

Konečné rozhodnutie kráľovnej nadobúda platnosť

Od polovice januára a po tom, ako sa princ Harry a jeho manželka Meghan Markle vzdali kráľovských záväzkov, sa kráľovská rodina obrátila hore nohami. Kráľovná Alžbeta II. podporovaná princami Charlesom a Williamom bola nútená predstaviť budúcnosť monarchie bez Sussexovcov.

Čas plynul a nielen verejnosť a médiá čakali na jej rozhodnutie, ale aj samotná kráľovská rodina. Po viac ako mesiaci od oznámenia Megxitu manželmi zo Sussexu zverejnil v utorok 19. februára 2020 Buckinghamský palác výsledky rokovaní a rozhodnutie kráľovnej.

Rodičia malého Archieho, Meghan a Harry, sa budú môcť 31. marca oficiálne rozlúčiť s monarchiou. To znamená, že od 1. apríla budú úplne nezávislí a budú môcť robiť to, čo im vyhovuje. Avšak s výnimkou použitia svojich titulov na komunikáciu alebo na to, ako vďaka nim  zbohatnúť.

Prečítajte si tiež:
Princ William: Ako jediný z kráľovskej rodiny sa zachoval správne

MegxitSituácia sa prehodnotí po 12 mesiacoch

Toto rozhodnutie predstavuje jednoznačný kompromis, ktorý vznikol na strane Sussexu a britskej kráľovnej Alžbety II.  Zároveň však uzavreli dohodu, že po 12 mesiacoch od ich oficiálneho odtrhnutia od kráľovskej rodiny sa britská monarchia aj oni podrobia testu. Ten bude sledovať, ako sa vyvíja nový život Sussexu a či ich emancipácia príliš neubližuje monarchii. A teda 31. marca 2021 sa situácia opätovne preskúma, pričom môže dôjsť k určitým úpravám.

Harry a Meghan sú stále členmi kráľovskej rodiny

Počas čakania na vyslobodenie, ktoré príde o päť týždňov, sa Meghan a Harry budú musieť ešte zúčastniť rušného kráľovského života a povinností, ktoré z neho vyplývajú. Presne o týždeň, v piatok 28. februára 2020, sa princ Harry pripojí k spevákovi Jon Bon Jovimu. Dôvodom je nahrávanie jeho piesne Unbroken so zborom Invictus Games. Následne sa, 5. marca 2020, zúčastní odovzdávania cien Endeavor Fund Awards.

Na druhý deň sa pripojí k Lewisovi Hamiltonovi na oficiálnom otvorení Silverstone Experience. Jedná sa o úplne nové múzeum, ktoré rozpráva príbeh minulosti, súčasnosti a budúcnosti britských automobilových pretekov.

Prečítajte si tiež:
Princ Charles si kvôli koronavírusu ruky už nepodáva! Pozrite sa, čo robí

Meghan budeme môcť vidieť spolu s manželom 7. marca na hudobnom festivale v Mountbatten. Následne sa obaja 9. marca 2020 pripoja k zvyšku kráľovskej rodiny pri každoročnej bohoslužbe v opátstve Westminster.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií