fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Melón a jeho blahodárne účinky! Je vhodný ako prevencia proti rakovine a považuje sa za prírodnú viagru pre pánov

Máte tip? napíšte nám mailom

Melón sa radí medzi zeleninu a v horúcich letných dňoch je to výborná pochúťka, ktorá nás osvieži. Okrem tohto má ďalšie výhody pre náš organizmus, o ktorých by sme mali vedieť.

Melón je sladký a človeka dokáže zasýtiť na niekoľko hodín. Obsahuje prírodný cukor, vďaka čomu zaženie chuť na sladkostí. Je vhodný aj pri chudnutí, pretože je nízko kalorický (aj kvôli tomu, že nemá vysoké množstvo cukrov, len 3-12% , podľa odrody). Kvôli nízkemu obsahu cukru je vhodný aj pre diabetikov.

Obsahuje veľké množstvo vody (90%) a je ľahko stráviteľný. Má močopudné účinky, prečisťuje organizmus a je vhodný pri ľadvinových kameňoch. Dokáže nielen zasýtiť, ale aj potlačiť smäd a výborne osviežiť.

Považuje sa za prírodnú viagru pre mužov. Texaskí vedci hovoria o tom, že pravidelnou konzumáciou melóna sa zlepší ich erekcia viac ako pri používaní viagry. Melón totiž obsahuje citrulín, ktorý zabezpečuje lepšie prekrvenie penisu. Citrulín sa nachádza v šupke  a v bielej časti melóna, preto by páni nemali jesť len červenú časť, ale trošku si zahryznúť aj do bielej časti melóna. Pri tejto viagre chlapom nehrozia vedľajšie účinky.

Prečítajte si tiež:
Cviky, vďaka ktorým budete mať chudší zadok a stehná

melon

Melón má veľké množstvo vitamínov, vďaka čomu si môžeme zvýšiť svoju imunitu. Obsahuje vitamín C, vitamíny z B skupiny, hlavne B6 – potrebný pre syntézu bielkovín v tele, B3 – dôležitý pre okysličovanie organizmu, kyselinu listovú dôležitú pre tvorbu krvi, zdravé nechty, vlasy a kožu, vitamín A zabezpečujúci zdravý zrak. Taktiež má veľké množstvo draslíka, ktorý zabezpečuje udržanie vody v tele a nachádza sa vo všetkých bunkách.

Melón je tiež bohatý na vlákninu zabezpečujúcu správne trávenie, bojuje proti zápche a teda napomáha správnemu vylučovaniu. Odporúča sa aj pri pálení záhy.

Pre ženy je vhodný počas menštruácie (obsahuje železo, odvodňuje, zasýti, osvieži,…) a tak isto aj pri anémii. Je vhodný aj ako prevencia pred rakovinou, vďaka obsahu antioxidantov.

Vďaka svojej vôni sa melón (alebo esencie) používa do kozmetických prípravkov (napr. melónové pomády, lesky na pery, sprchové šampóny,…), ale aj do rôznych cukroviniek. Melón by sa mal podávať chladený pre lepšie osvieženie.

Foto: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií