fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meloniová a Mattarella sa stretli s prezidentom Zelenským, rokovali o možnostiach vojenskej a finančnej podpory

Zelenskyj sa s talianskou premiérkou Meloniovou stretol na rokovaní za zatvorenými dverami. 

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý v sobotu pricestoval na návštevu Talianska, dostal od lídrov krajiny ubezpečenia o pokračovaní vojenskej a ďalšej pomoci jeho krajine, ktorá bojuje za oslobodenie svojich území okupovaných Ruskom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sme úplne na vašej strane,” povedal taliansky prezident Sergio Mattarella Zelenskému na úvod ich stretnutia.

Meloniová verí v ukrajinské víťazstvo

Po schôdzke s prezidentom Mattarellom sa Zelenskyj stretol s talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou na rokovaní za zatvorenými dverami. Premiérka po rokovaniach vyjadrila presvedčenie, že Ukrajina vo vojne s Ruskom zvíťazí.

Som presvedčená, že Ukrajina zvíťazí, zotaví sa ešte silnejšia, prosperujúcejšia. Budúcnosť Ukrajiny je budúcnosťou mieru a slobody a je to európska budúcnosť. Iné riešenia neexistujú,” povedala Meloniová. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Predsedníčka talianskej vlády potvrdila, že Rím bude naďalej spolupracovať s partnermi pri poskytovaní vojenskej pomoci Ukrajine. „Mier sa nemôže dosiahnuť porážkou, odovzdaním ukrajinských území, bolo by to veľmi nebezpečné pre mier v Európe,” konštatovala premiérka.

Prečítajte si tiež:
Severná Kórea hlási 15 úmrtí v dôsledku horúčky, šírenie koronavírusu krajina priznala len nedávno

Rím podporuje Zelenského mierový plán

Meloniová zároveň ubezpečila, že Taliansko je pripravené poskytnúť všetku možnú pomoc, keď Kyjev bude považovať za potrebné začať mierové rokovania s Ruskou federáciou. „Podporujeme desaťbodový mierový plán prezidenta Zelenského,” dodala predsedníčka talianskej vlády.

Po rokovaní oboch hláv štátov zdroje z talianskeho prezidentského paláca uviedli, že Mattarella ubezpečil svojho hosťa, že Rím bude z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska pokračovať vo vojenskej a finančnej podpore Ukrajiny a naďalej jej bude poskytovať humanitárnu pomoc a pomoc pri rekonštrukcii krajiny. Od začiatku vojny Taliansko Ukrajine poskytlo pomoc v sume zhruba jednej miliardy eur.

Viac k témam: Mierový plán, oficiálna návšteva, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Talianska premiérka, taliansky prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Meloniová a Mattarella sa stretli s prezidentom Zelenským, rokovali o možnostiach vojenskej a finančnej podpory © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií