Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mestá a obce vytvárajú priestor a podmienky pre prácu a vážia si prácu svojich zamestnancov, tvrdí predseda ZMOS

Mestá a obce tak organizujú s príchodom pekného počasia rôzne akcie, stretnutia, spoločenské a kultúrne aktivity.

1.5.2024 (SITA.sk) – Mestá a obce vytvárajú priestor a podmienky pre prácu a vážia si prácu svojich zamestnancov. Uviedlo to Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) pri príležitosti Sviatku práce. Ako združenie uviedlo, pre samosprávy je tento deň významným.

Sviatok práce

Na pozadí tohto sviatku je sviatok osláv lásky a začiatku úrodnosti. Mestá a obce tak organizujú s príchodom pekného počasia rôzne akcie, stretnutia, spoločenské a kultúrne aktivity.

„V súvislosti so Sviatkom práce je potrebné zdôrazniť, že je to sviatok tých, ktorí si prácu vážia, ctia a sú hrdí na jej výsledky. Mestá a obce vytvárajú priestor a snažia sa, aby na ich území mohli pôsobiť firmy a spoločnosti, ktoré dávajú prácu pre obyvateľov miest a obci, ktorí vďaka tomu vytvárajú v oblasti výroby a služieb hodnoty prinášajúce vyššiu kvalita života,“ uviedol predseda ZMOS Jozef Božik a dodal, že samospráva je významným zamestnávateľom v sektore verejnej správy.

Vstup do EÚ

ZMOS si v stredu pripomenul aj 20. výročie vstupu SR do . Ako združenie pripomenulo, mestá a obce sú aktívnymi aktérmi európskych politík.

„Takmer 70 percent európskej legislatívy vykonávajú mestá a obce a implementujú ich do všeobecne záväzných nariadení. Európske fondy sú významným zdrojom financovania regionálneho rozvoja na Slovensku, čo vytvára veľmi silnú interakciu miest a obcí k EÚ,“ uviedlo združenie s tým, že na druhej strane nechcú len prijímať, ale sa aj podieľať na formovaní a nastavovaní európskych verejných politík.

„Tu vidíme deficit, ktorý potrebujeme dobehnúť, aby nás skôr nedobehla európska skepsa,“ uzavrelo združenie.

Viac k témam: 20. výročie vstupu Slovenska do EÚ Európskej únie, predseda ZMOS, Sviatok práce
Zdroj: SITA.sk – Mestá a obce vytvárajú priestor a podmienky pre prácu a vážia si prácu svojich zamestnancov, tvrdí predseda ZMOS © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií