Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mesto Martin zavedie od nového roka poplatok za rozvoj, väčšina stavieb bude mať rovnakú sadzbu

Zákon umožňuje poplatok stanoviť v rozmedzí od 3 do 35 eur za každý začatý meter podlahovej plochy.

27.10.2023 (SITA.sk) – Od 1. januára 2024 budú stavebníci v Martine platiť poplatok za rozvoj. Mestskí poslanci na štvrtkovom rokovaní zastupiteľstva schválili všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré ho stanovuje.

Pre väčšinu stavieb bol určený poplatok vo výške 10 eur za meter štvorcový.

Ako pri predkladaní návrhu uviedla vedúca ekonomického odboru Mestského úradu v Martine Marta Ostrodická, zákon umožňuje poplatok stanoviť v rozmedzí od 3 do 35 eur za každý začatý meter podlahovej plochy.

„Konečný poplatok sa vypočíta ako súčin základu poplatku znížený o 60 štvorcových metrov a sadzby poplatku,“ poznamenala Ostrodická.

Radnica pôvodne navrhla jednotnú 10-eurovú sadzbu poplatku pre všetky stavby, ktoré dostanú stavebné povolenie po 1. januári 2024, na odporúčanie mestskej rady bol nakoniec pre stavby poľnohospodárskeho charakteru, skleníky či stavby pre vodné hospodárstvo poplatok znížený na 5 eur.

Viac k témam: Miestne dane a poplatky, Poplatok za rozvoj
Zdroj: SITA.sk – Mesto Martin zavedie od nového roka poplatok za rozvoj, väčšina stavieb bude mať rovnakú sadzbu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií