Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mesto Ružomberok podáva trestné oznámenie, dodatok podpísaný bývalým viceprimátorom navýšil výstavbu novej plavárne o státisíce

Dodatok bol uzatvorený bez vedomia a bez súhlasu mestského zastupiteľstva.

28.2.2023 (SITA.sk) – Mesto Ružomberok a ním vlastnená spoločnosť CZT Ružomberok podali na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie pre podozrenie z možného spáchania trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, trestné oznámenie sa týka uzatvorenia dodatku k zmluve o dielo, predmetom ktorej je výstavba Mestskej plavárne v Ružomberku.

Dodatok ku zmluve

Zmluvu s dodávateľom uzatvorila spoločnosť CZT Ružomberok 19. septembra 2022, pričom dodatok k nej podpísal 25. novembra 2022, teda tri dni pred ustanovujúcim rokovaním mestského zastupiteľstva, konateľ spoločnosti a vtedajší viceprimátor Ján Bednárik.

„Dodatok k zmluve bol uzatvorený bez vedomia a bez súhlasu mestského zastupiteľstva, pričom sa ním zásadne zvýšila v rámci verejného obstarávania vysúťažená cena diela z čiastky 7 151 562,43 eur bez DPH na sumu 8 309 979,29 eur bez DPH,“ uviedol Miškovčík.

Predraženie výstavby

Plánovaná výstavba mestskej plavárne sa tak predraží o viac ako 1,15 milióna eur. „Uvedené zvýšenie ceny diela hodnotíme ako odporujúce platnej právnej úprave, ekonomicky neopodstatnené a popierajúce základné zásady hospodárneho nakladania s mestským majetkom. Zmluvný dodatok bol navyše uzatvorený napriek tomu, že financovanie takto zvýšenej ceny diela nebolo finančne zabezpečené,“ poznamenal k trestnému oznámeniu primátor mesta Ľubomír Kubáň.

Ružomberské mestské zastupiteľstvo dňa 16. decembra 2022 na svojom mimoriadnom rokovaní poverilo primátora mesta ako štatutárneho zástupcu jediného spoločníka obchodnej spoločnosti CZT Ružomberok, aby v rámci výkonu pôsobnosti valného zhromaždenia zaviazal konateľov spoločnosti k zrušeniu dodatku k zmluve o dielo na výstavbu novej mestskej plavárne. Uznesenie jednohlasne podporilo všetkých 21 prítomných poslancov.

Viac k témam: Plaváreň, Trestné oznámenie, Viceprimátor
Zdroj: SITA.sk – Mesto Ružomberok podáva trestné oznámenie, dodatok podpísaný bývalým viceprimátorom navýšil výstavbu novej plavárne o státisíce © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií