fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristúpilo k šetriacemu režimu, týka sa to šiestich najdlhších ulíc

Na najdlhších uliciach bude svietiť len každé druhé svietidlo.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristupuje od stredy k šetriacemu režimu na verejnom osvetlení. Ako hronskožiarska radnica informuje na svojej webovej stránke, v systéme verejného osvetlenia bude na jednotlivých uliciach svietiť len každé druhé svietidlo. Konkrétne ide o ulice M. Chrásteka, Dr. Janského, Jilemnického, Tajovského, A. Dubčeka a čiastočne Š. Moysesa.

Krížne hlavné cesty

Ako informuje riaditeľ mestských Technických služieb Igor Rozenberg, jednotlivé ulice vyberali systematicky, teda kde nie sú medzibloky, ale krížne hlavné ťahy mesta.

„Sú to najdlhšie ulice, kde je osvetlenie najdlhšie. Frekvenciu tam znížime približne na polovicu,“ dodáva riaditeľ s tým, že situáciu budú monitorovať a v prípade, že sa vyskytnú neosvetlené úseky, budú aj reagovať. Podľa samosprávy ide o dočasné opatrenie.

Dostatočné osvetlenie

„V prípade, že získame oficiálnu informáciu o štátnych kompenzáciách za zvýšenie energií pre samosprávy, aby sme vedeli naplánovať náklady na celý rok a výška tejto kompenzácie bude dostatočná, vrátime sa k plnému výkonu systému verejného osvetlenia,“ doplnilo mesto.

Prečítajte si tiež:
Vetrák zorganizoval stretnutie s britským expertom, niektoré z podnetov by rád uplatnil aj v novele rokovacieho poriadku

Systém verejného osvetlenia v Žiari nad Hronom prešiel v minulosti komplexnou rekonštrukciou. Svietidlá LED technológie s neutrálnym bielym svetlom majú významne vyššiu svietivosť ako pôvodná technológia, prípadne svietidlá s teplým svetlom.

„Aj z toho dôvodu očakávame, že na úsekoch či uliciach, na ktorých sa zníži počet svietiacich bodov, bude verejný priestor dostatočne osvetlený,“ uzatvára radnica.ceny energií

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Žiar nad Hronom z dôvodu výrazného nárastu ceny energií pristúpilo k šetriacemu režimu, týka sa to šiestich najdlhších ulíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií