Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meteorológovia varovali pred rozvodnením riek Labe a Jizera, povodne hrozia v Česku vo viacerých oblastiach

Prvý stupeň povodňovej aktivity nastal na štyroch miestach.

21.11.2023 (SITA.sk) – Riziko prvého alebo druhého stupňa povodňovej aktivity hrozí v niektorých oblastiach Česka, a to v častiach Stredočeského, Libereckého a Královohradeckého kraja.

Prvý stupeň povodňovej aktivity nastal na štyroch miestach pri riekach Labe a Jizera. Informuje o tom spravodajský web TN.cz.

„Vzhľadom na predchádzajúce nasýtenie a aktuálne zrážky v kombinácii s roztápaním sa snehovej pokrývky na hrebeňoch hôr očakávame naďalej vzostupy v povodí hornej Jizery a horného Labe,“ uviedol vo výstrahe Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zatiaľ sa podľa meteorológov nevylieva voda z brehov, ale situáciu môže komplikovať podmáčaná pôda. Rastie tak napríklad riziko padania stromov. Opatrní by podľa ČHMÚ mali byť obyvatelia miest Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště.

Viac k témam: meteorologické výstrahy, Povodne, povodne v Česku
Zdroj: SITA.sk – Meteorológovia varovali pred rozvodnením riek Labe a Jizera, povodne hrozia v Česku vo viacerých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií