fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vandali nastriekali #MeToo na sochu jedného z najznámejších bozkávajúcich sa párov. Oprávnene?

Máte tip? napíšte nám mailom

Len včera sme priniesli informáciu o tom, že cez víkend zomrel George Mendosa – námorník, ktorého preslávila fotografia z osláv skončenia druhej svetovej vojny. Bozkáva na nej Gretu Zimmerovú Friedmanovú, zubnú asistentku.

Socha na Floride v meste Sarasota s názvom Bezpodmienečná kapitulácia je inšpirovaná práve touto ikonickou fotografiou z roku 1945 od Alfreda Eisenstadta. Zachytáva obraz toho, ako americký námorník z čírej radosti (a ako sám priznal, potužený alkoholom) bozkáva na Times Square neznámu ženu. Tento akt spoločnosť dlhé roky chápala práve týmto spôsobom.

Zdroj: WIKIMEDIA/Alfred Eisenstadt

Radosť alebo útok?

V poslednom období sa však začali objavovať špekulácie, že išlo o sexuálny útok. Zimmerová Friedmanová mu totiž nedala súhlas, že ju môže pobozkať. Dnes už nežije ani jeden z aktérov.

Na lýtko ženy v pondelok (18.2.), len deň po smrti Mendosu, vandal nastriekal hashtag #MeToo a spôsobil tak škodu za tisíc dolárov. Suma je vysoká „kvôli tomu, akú veľkú plochu graffiti pokrývajú.“

Zdroj: facebook.com/Sarasota Police Department

Magistrát Sarasoty však oznámil, že v utorok maľovku odstránil.

Podľa syna bozkávajúcej ženy, ktorý adresoval The New York Times list v roku 2016 po smrti matky, Greta tento bozk nikdy nevnímala negatívne.

Prečítajte si tiež:
Rusko a ich občania sú skutočne šialení! Toto, čo predviedli najnovšie, ťa o tom presvedčí

Nasprejovaný nápis na lýtku ženy sa tak chápe ako akt chuligánstva a vandalizmu. Takisto ako prejav neúcty voči veteránovi, ktorý cez víkend zomrel.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií