fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Metropola východu sa objavila v atraktívnom zozname najlepších alternatívnych miest v Európe

Máte tip? napíšte nám mailom

Košice, alebo inak metropola východu, sa dostali do atraktívneho zoznamu, ktorý vytvoril prestížny The Guardian.

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí radi cestujú a objavujú rôzne zaujímavé miesta, zoznam vytvorený denníkom The Guardian, je pre vás to pravé orechové. Redakcia sa totiž zamerala na menšie, no napriek tomu atraktívne a alternatívne mestá Európy. Okrem iných miest, ktoré si priblížime o chvíľu, sa v rebríčku ocitli i Košice.

Metropolu východu denník opísal ako mesto prekypujúce históriou a kultúrou. Plusom je tiež blízkosť hraníc s Maďarskom i Ukrajinou ale i zaujímavý nočný život. Pozornosť upútala i kultová Tabačka, či Mihal Gallery, v ktorej môžeme nájsť niekoľko originálov od Andyho Warhola.

Okrem nášho druhého najväčšieho mesta sa v zozname ocitla i sicílska Catania, tá je okrem iného zaujímavá tým, že sa nad ňou týči sopka Etna. Ide o univerzitné mesto na východnom pobreží, ktoré vo svojom srdci ukrýva historickú štvrť, ktorá je zapísaná aj v UNESCO.

Reportérov zaujal i srbský Belehrad, ktorý je lákavý predovšetkým vďaka najlepšiemu pomeru cien a poskytovaných služieb. I keď toto mesto nepatrí medzi najkrajšie v Európe, nachádzajú sa tu krásne miesta, napríklad sútok riek Dunaj a Sava, či zaujímavé architektonické skvosty.

Prečítajte si tiež:
Dámy, pozor. Toto sú 3 znaky toho, že žijete s lakomcom

Ďalším mestom, ktoré upútalo pozornosť prestížneho denníka, je Kaunas v Litve. Práve toto mesto sa stane Európskym hlavným mestom kultúry pre rok 2022. Nejde pritom o žiaden šok, keďže sa tu nachádza nespočetne veľa múzeí, galérií či iných architektonických a kultúrnych pamiatok.

Za zmienku v atraktívnom zozname stálo aj talianske mesto Bari. To je atraktívne predovšetkým vďaka historickým budovám. Nachádza sa tu napríklad bazilika z 11. storočia, či katedrála z 12. storočia. Pôsobivá je tu i gastronómia, takže na svoje si prídu i gurmáni.

Miesto v rebríčku si vyslúžili i čiernohorská Podrogica, Ohrid v Macedónsku, grécka Preveza, francúzske mesto Grenoble a chorvátska Pula.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií