fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mexické jazero sa cez noc sfarbilo na ružovo. Príčin môže byť viacero

Mexické jazero Chichimequillas sa počas noci sfarbilo do ružova. Tento fenomén môže mať viacero príčin, jednou z nich je aj chemické znečistenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zvýšená koncentrácia sodíka, premnoženie baktérií či chemikálie? Toto je len niekoľko z možných vysvetlení, prečo sa mexické jazero sfarbilo do ružova.

Jazero sa nachádza v mexickom štáte Zacatecas. Farba jazera je ružovejšia ako krvavočervená. Obyvatelia sú presvedčení, že ide o nadprirodzený jav.

Miestni obyvatelia tvrdia, že videli „svetlá padajúce z neba“  predtým, ako sa jazero zmenilo na túto farbu. Vraj počuli akýsi „rev“.

Victor René García Magellanes, vedúci miestneho odboru civilnej a požiarnej ochrany, sa domnieva, že zmenu farby môže spôsobiť vysoká koncentrácia prírodného sodíka v okolitých horninách.

Miestne úrady tento prípad vyšetrujú

Miestne úrady tento prípad vyšetrujú. Poznáme síce jazerá, ktoré sa bežne sfarbujú do ružova, avšak toto k nim nepatrí.

Miestni poľnohospodári už roky vedia o vysokom obsahu sodíka v jazere a často využívajú tieto vody na chov hospodárskych zvierat. Zmena farby sa však nikdy predtým nestala.

Forenzné testy naznačujú, že vo vode sa našli niektoré chemikálie používané na výrobu strelného prachu. Iné správy namiesto toho poukazujú na prítomnosť neobvyklých baktérií, ktoré viedli výskumných pracovníkov k záveru, že by to mohol byť prírodný jav.

Prečítajte si tiež:
Spojte ingrediencie z domácnosti a vyrobte si svoj vlastný ekologický čistič

Úrady tvrdia, že budú potrebné ďalšie testy Národnej vodohospodárskej komisie, aby sa zistilo, čo spôsobilo tento jav.

Okolie jazera je nezmenené

Okolie jazera, jeho fauna a flóra, však ostali nezmenené. Zatiaľ miestni obyvatelia nemôžu túto vodu používať.

Úrady však ešte nevydali oficiálne stanovisko, bude nasledovať ešte niekoľko ďalších testov. Objavilo sa už aj niekoľko konšpirácií, že toto sfarbenie môže byť znamením konca sveta.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo newnotizie

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií