fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Amerike pripravujú muzikál o Kráľovi popu

Máte tip? napíšte nám mailom

Michael Jackson, známy ako „Kráľ popu“, sa po smrti dočká veľkej pocty. Do dvoch rokov by mal byť uvedený muzikál inšpirovaný jeho životom.

Správcovia pozostalosti po Michaelovi Jacksonovi a spoločnosť Columbia Live Stage v utorok odhalili plány na vznikajúci muzikál, inšpirovaný životom zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona. Správcovia aj spoločnosť veria, že premiéru muzikálu uvedú na newyorskom Broadwayi do roku 2020. Informovala tlačová agentúra AP.

Autorkou libreta bude dvojnásobná držiteľka Pulitzerovej ceny Lynn Nottageová. V muzikáli, ktorého názov zatiaľ nezverejnili, použijú rozsiahly zoznam piesní kráľa popu. Režisérom a choreografom bude laureát amerických divadelných cien Tony Christopher Wheeldon.

Predstavitelia postáv muzikálu zatiaľ nie sú známi.

Ide o jeden z posledných projektov, ktoré na javisku predstavujú životy popových hviezd spolu s ich najlepšími piesňami.

Michael Jackson získal počas svojej kariéry 13 hudobných cien Grammy. Medzinárodnou hviezdou sa stal v roku 1983 po vydaní albumu Thriller. Ten sa s vyše 50 miliónmi predaných nosičov stal najpredávanejším albumom všetkých čias. Spevák zomrel ako 50-ročný 25. júna 2009 na predávkovanie preparátom Propofol. Jeho smrť vyvolala sústrastné reakcie po celom svete. Vo chvíli, kedy sa táto správa dostala na verejnosť, bolo na Twitteri 15 % tweetov (t. j. asi 5 tisíc krátkych textových príspevkov za minútu) venovaných Michaelovi Jacksonovi.

Prečítajte si tiež:
Youtuberka Bianca Principessa v predstihu radí, ako ušetriť na vianočných darčekoch!

Nottageová napísala scenár k hrám ako Sweat, Intimate Apparel, By The Way, Meet Vera Stark či Ruined. Wheeldon bol režisérom a choreografom broadwayskej hry An American in Paris.

Zdroj: teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií