fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prešlo 10 rokov od smrti Michaela Jacksona: TOTO si o kráľovi popu zrejme nevedel

Zvláštny vzťah so "Samým doma" či Paulom McCartneym?

Máte tip? napíšte nám mailom

25. júna 2009 mali Twitter, Wikipédia či iné servery výpadok. Zrejme nezvládli nápor žialiacich používateľov. Zomrel Michael Jackson.

Vo svojom prenajatom byte v Holmby Hills utrpel srdcovú príhodu, záchranárom sa ho už nepodarilo oživiť. Mal 50 rokov.

Poznáme jeho typický tanečný moonwalk, zo skladieb Billie Jean, Thriller či Black and White sme sa išli zblázniť a jeho album Thriller je najpredávanejším albumom všetkých čias. Môžeme povedať, že titul kráľ popu mu právom patrí.

Najnovšie sa však o ňom rozpráva v súvislosti so zneužívaním chlapcov a 4-hodinovým dokumentom Leaving Neverland.

Tak či onak, v pop-music zanechal nezmazateľnú stopu. Zozbierali sme tie najzaujímavejšie fakty o Michaelovi Jacksonovi.

  • Spal v kyslíkovom stane

Je o ňom pomerne známe, že trpel chorobou vitiligo (choroba bielych škvŕn), pri ktorej dochádza k strate buniek tvoriacich kožný pigment. Vitiligo a slnko sú odvekí nepriatelia, hlavne cez leto by sa mal človek vyhýbať slnečným lúčom. No a Michael Jackson spával v kyslíkovom stane, čo mu malo pomôcť vyživovať a ozdravovať kožu.

Zdroj: dailymail.co.uk
  • Macaulay Culkin je krstný otec Jacksonových dvoch detí

Vedeli ste, že hviezda legendárneho filmu Sám doma Macaulay Culkin je krstným otcom detí kráľa popu? Michael a Macaulay dlhoročnými priateľmi. Macaulay o ich kamarátstve prehovoril prvýkrát v roku 2005 na súde, keď bol Jackson obvinený zo sexuálneho zneužívania detí. “Sám doma” povedal, že k ničomu takému v jeho prípade nedošlo. Aj keď viackrát spali v jednej posteli, keď mal 9 –14 rokov…

Prečítajte si tiež:
Umelec pomocou špeciálnej technológie vytvára realistické tváre ľudí z najznámejších obrazov
Kamaráti. Zdroj: throwbacks.com/Refinery29

Vraj bol jeho najlepším priateľom. Keďže už ako dieťa bol slávny, nemal veľa skutočných priateľov a nikto nechápal, čím všetkým si prechádza. Jackson chápal.

Macaulay Culkin so svojou krstnou dcérou Paris – dcérou Michaela Jacksona. Zdroj: throwbacks.com/Fuse
  • Kúpil autorské práva na skladby Beatles

V roku 1985 kúpil za 48 miliónov dolárov kúpil v dražbe hudobné vydavateľstvo, čím získal okrem iného aj autorské práva na katalóg skladieb dvojice Lennon/McCartney. S Paulom McCartneym sa na dlhé roky rozhádali, ten to totiž označil za zradu. Zaujímavé je, že nie vždy boli vzťahy medzi nimi také napäté; práve na najpredávanejšom albume Thriller je song The Girl Is Mine naspievaný spolu s McCartneym.

Podiel v roku 1995 predal Jackson spoločnosti Sony za 95 miliónov dolárov. Dobrý obchod.

Vzťahy medzi autormi a vydavateľstvami sú komplikované. Našťastie má ale Amerika zákon z roku 1978, ktorý umožňuje po 56 rokoch autorom získať práva späť. Tak sa aj stalo, sir McCartney práva získal v roku 2017.

  • Má dve hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy

Jedna je jeho sólová, jedna ako súčasť kapely Jackson Five.

kráľ popu
Zdroj: pixabay.com
  • Keby nebol zaspal, bol by obeťou útokov na newyorské dvojičky

Od útokov na Svetové obchodné centrum (WTC) v New Yorku, ktoré sa udiali 11. septembra 2001, prešlo už takmer 18 rokov. Stále však pretrvávajú konšpiračné teórie o tom, čo presne sa stalo. Faktom je, že po zrútení “dvojičiek” zomrelo 3000 ľudí.

Jednou z obetí mohol byť aj Michael Jackson. Keďže zaspal, nestihol stretnutie, ktoré sa malo konať práve na tom mieste. Údajne viedol večer predtým dlhý rozhovor so svojou matkou, čo ho zachránilo, lebo kvôli veľkej únave prespal stretnutie. Píše o tom aj vo svojej autobiografii.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií