Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zemplínčania v sobotňajšom piatom dueli semifinále zdolali víťazov základnej časti z HC Košice na ich ľade 2:1 po druhom predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2 na zápasy.

9.4.2023 (SITA.sk) – Hokejistov klubu HK Dukla Ingema Michalovce delí jediný triumf od premiérovej účasti vo finále play-off slovenskej hokejovej extraligy.

Zemplínčania v sobotňajšom piatom dueli semifinále zdolali víťazov základnej časti z HC Košice na ich ľade 2:1 po druhom predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú 3:2 na zápasy. Zverenci trénera Petra Kúdelku si vybojovali postupový mečbal, ktorý môžu premeniť v pondelkovom šiestom stretnutí v Michalovciach.

Skóre duelu otvoril Buc

Jeden z najdlhších zápasov v histórii najvyššej slovenskej súťaže trval takmer 99 minút. Skóre duelu otvoril v deviatej minúte hosťujúci Dávid Buc, o vyrovnanie sa postaral v 33. minúte fínsky útočník „oceliarov“ Ville Leskinen.

V tretej tretine ani v prvom predĺžení gól nepadol, až v predposlednej minúte druhej nadstavenej časti skóroval lotyšský útočník „líšok“ Patriks Zabusovs. Michalovský brankár Stanislav Škorvánek prispel k triumfu 52 zákrokmi, jeho náprotivok Jaroslav Janus čelil iba 28 strelám.

Je to obrovská radosť. Takýto zápas s krásnym koncom je neuveriteľná vec. Stále však nie je koniec a nie nadarmo sa vraví, že posledný zápas je najťažší. Verím však v našu parádnu partiu. Každý z nás necháva na ľade všetko. Trochu si to užijeme, ale zostaneme nohami na zemi a pripravíme sa na šiesty zápas,“ zhodnotil sobotňajší duel útočník Michaloviec Peter Bjalončík pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Autor vedúceho gólu Buc verí, že domáce prostredie bude pre Zemplínčanov výhoda.

Tímový duch ich neopúšťa

Rozhodla jedna vydarená strela s dorážkou. Šance boli na oboch stranách a momentum sa striedalo. V tomto duchu sa odvíjal celý zápas. Vyhrali sme a teraz potrebujeme rýchlo zregenerovať. Bolo to veľmi vyčerpávajúce, ale ideme domov a tam na nás čaká opäť náročný zápas. Verím, že toto víťazstvo a naše publikum nám dodajú energiu,“ skonštatoval Dávid Buc, ktorý vyzdvihol súdržnosť tímu: „Zažil som už veľa tímov a získal som aj pár majstrovských titulov. Musím však povedať, že táto partia je neskutočná. Máme veľa zranených hráčov a jeden bojuje za druhého. Držíme spolu ako jeden tím.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Košičania chcú po prehre ešte zabojovať

Košičania doplatili na nevyužité šance, ale aj presilové hry. V semifinálovej sérii zatiaľ nepremenili na gól ani jednu z osemnástich. „Chýbali góly. Nehrali sme zle, dobre sme korčuľovali a nedali sme im veľa šancí. Strelili sme však iba jeden gól. Stále sme pripravení ísť ďalej a chceme sa vrátiť pred našich skvelých divákov. Určite to nie je dobrý pocit. Presilovky sú dôležité a pracujeme na nich každý deň. Verím tomu, že v tej najdôležitejšej chvíli sa k nám konečne niečo odrazí a prelomíme to. Prehrali sme, ale hrá sa na štyri víťazné zápasy. Teraz nás to hnevá, ale musíme sa dať rýchlo dohromady a pripraviť sa na šiesty zápas. Celé leto a celú sezónu sme pracovali, aby sme to teraz zvládli,“ povedal kapitán košického tímu Michal Chovan.

Košičania sa v šiestom zápase série pokúsia odvrátiť postupový mečbal súperov a vynútiť si rozhodujúci siedmy duel, ktorý by sa hral na ich ľade. V druhej semifinálovej sérii medzi Spišskou Novou Vsou a Zvolenom je stav vyrovnaný 2:2 na zápasy, v nedeľu sa vo Zvolene odohrá dôležitý piaty súboj (18.00 h).

Viac k témam: Play-off Tipos extraligy
Zdroj: SITA.sk – Michalovčanov delí jediný triumf od finále extraligy, piaty semifinálový duel v Košiciach trval takmer 99 minút (video) © SITA Všetky práva vyhradené.